Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#37
Avast! Internet Security 7 vs Live Security Platinum

Próba nr 1

Tak jak poprzednio najpierw zainstalowałem i zaktualizowałem Avasta. Następnie wyłączyłem ochronę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchomiłem szkodliwy program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po około 5 minutach ponownie włączyłem ochronę w Avast! IS 7 ale w przeciwieństwie do Kaspersky IS, Avast! nie pokazał żadnego komunikatu o uruchomionym niebezpiecznym programie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Postanowiłem uruchomić szybkie skanowanie w programie Avast!
Jak się okazało było to dobre posunięcie, bo wykrył on kilka zagrożeń.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pojawiła się informacja, że Avast! chce przeprowadzić skanowanie podczas uruchamiania systemu, na co mu oczywiście zezwoliłem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podczas skanowania został wykryty jeden szkodliwy plik, którego kazałem usunąć.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po usunięciu zagrożenia komputer uruchomił się ponownie.
Po restarcie nie było widać żadnego śladu Fake AV, wszystkie programy działały prawidłowo.
Przeskanowałem na koniec system za pomocą HitmanPro oraz Malwarebytes Anti-Malware.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać powyżej HitmanPro nic nie wykrył, a w przypadku Malwarebytes wynik był identyczny jak przy teście Kasperskiego.
Czyli jeden wpis w rejestrze oraz folder i plik w Menu Start.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

________________________

Próba nr 2

Przy drugiej próbie po uruchomieniu Fake AV zrestartowałem system. Trochę się zdziwiłem, bo myślałem, że będzie to wyglądało tak jak w przypadku Kasperskiego czyli program antywirusowy zostanie zupełnie wyłączony. Moje zdziwienie było jednak pozytywne ponieważ Avast! nie dał się "ubić" i spokojnie mogłem ponownie włączyć ochronę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jako, że Avast! działał prawidłowo następne działania wyglądały identycznie jak w pierwszej próbie.
Nie pokazał się żaden komunikat o uruchomionym niebezpiecznym programie więc postanowiłem zrobić to co poprzednio czyli uruchomiłem szybkie skanowanie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zostały wykryte 3 niebezpieczne pliki co widać powyżej.
Następnie pokazał się komunikat, że Avast! chce przeprowadzić skanowanie podczas uruchamiania systemu, czyli tak samo jak wcześniej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tym razem podczas skanowania Avast! wykrył 2 wirusy (poprzednio był 1), oczywiście kazałem mu je usunąć.
Komputer uruchomił się ponownie i przeskanowałem go programamiHitmanPro oraz Malwarebytes.
Wynik był identyczny jak w poprzednim teście Kasperskiego i przy pierwszej próbie Avasta.
Został jeden wpis w rejestrze, folder i plik w Menu Start

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test zaliczony.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez F4z - 19.07.2012, 19:38
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości