Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#51
McAfee AntiVirus Plus vs Live Security Platinum

Test jak zwykle zacząłem od wyłączenia ochrony w zaktualizowanym antywirusie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następnie uruchomiłem tego samego wirusa co w poprzednich testach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety tym razem byłem negatywnie zaskoczony, bo Fake AV całkowicie wyłączył i zablokował McAfee.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W takim wypadku postanowiłem uruchomić ponownie komputer.
Jednak nic to nie dało. McAfee jak szybko się pojawił tak szybko zniknął z paska zadań, po prostu został kompletnie zablokowany.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zdecydowałem się nie poddawać i uruchomiłem system w trybie awaryjnym, aby włączyć ochronę w McAfee.
Niestety nie wiem z jakiego powodu nie udało mi się tego wykonać. Próbowałem kilka razy, uruchomiłem komputer ponownie żeby sprawdzić czy może jednak ochrona się włączyła, ale się nie udało.
Ponownie przeszedłem do trybu awaryjnego.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Będąc drugi raz w trybie awaryjnym uruchomiłem szybkie skanowanie w programie McAfee.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać powyżej McAfee nic nie wykrył.
Starałem się nie poddawać do samego końca i uruchomiłem pełne skanowanie.
McAfee znalazł szkodliwy plik co można zobaczyć na dwóch obrazkach poniżej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po pełnym skanowaniu uruchomiłem komputer ponownie i w końcu udało mi się pozbyć tego "szkodnika".
Co prawda został skrót po Fake AV ale nie było żadnych szkodliwych procesów i wszystkie programy działały normalnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na koniec przeskanowałem system HitmanemPro i Malwarebytes Anti-Malware.
Jak widać na obrazkach na dole tak samo jak w poprzednich testach HitmanPro nic nie wykrył.
Natomiast Malwarebytes wykrył więcej niż w poprzednich testach. Poprzednio za każdym razem były to 3 obiekty, a teraz 6 (3 wpisy w rejestrze, folder i skrót w Menu Start oraz skrót na pulpicie).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na pewno nie można powiedzieć, że test został zaliczony poprawnie ponieważ McAfee po wyłączeniu skanowania w czasie rzeczywistym został całkowicie zablokowany.
Dwa poprzednie antywirusy po uruchomieniu tego Fake AV poradziły sobie lepiej.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez F4z - 20.07.2012, 00:04
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości