Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#55
Bitdefender InternetSecurity 2013 vs Live Security Platinum

Próba nr 1

Zainstalowałem i zaktualizowałem Bitdefendera. Wyłączyłem wszystkie moduły ochrony.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Następnie uruchomiłem szkodliwy program.
(Ten pierwszy proces na obrazku poniżej to jeden ze składników Bitdefender IS KillSwitch musiał go źle sklasyfikować.)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po około 5 minutach od ukazania się Fake AV ponownie włączyłem ochronę w Bitdefenderze.
Jak widać poniżej Bitdefender dobrze sobie poradził i nie dał się zablokować pomimo, że innych programów nie dało się uruchomić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po chwili od włączenia ochrony pojawił się komunikat, który poinformował, że Bitdefender wykrył wirusa, a potem go zneutralizował.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W pierwszej próbie Bitdefender bardzo dobrze sobie poradził. Od razu po wykryciu wszystkie programy zaczęły normalnie działać.
Na koniec jak zwykle wykonałem jeszcze skan HitmanemPro oraz Malwarebytes.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyniki skanowania były identyczne jak przy teście Kasperskiego oraz Avasta, Malwarebytes wykrył 1 wpis w rejestrze oraz folder i plik w Menu Start.

_________

Próba nr 2

W drugiej próbie po uruchomieniu Fake AV zrestartowałem system. Tak jak poprzednio wszystkie programy zostały zablokowane oprócz Bitdefendera.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kolejne czynności wyglądały identycznie jak w pierwszym przypadku czyli włączyłem ponownie ochronę w Bitdefenderze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po chwili pojawił się komunikat "Bitdefender wykrył wirusa", a zaraz potem go zneutralizował (obrazek powyżej).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wszystkie programy ponownie dało się normalnie uruchomić, nie było żadnych szkodliwych procesów.
Na koniec przeskanowałem system. Wynik był identyczny jak w pierwszej próbie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test zaliczony Bitdefender bardzo dobrze się spisał.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez F4z - 20.07.2012, 12:13
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości