Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#84
Avira Internet Security 2012 vs Live Security Platinum

Próba nr 1

Test zacząłem od zainstalowania, a następnie zaktualizowania Aviry IS 2012.
Po tych czynnościach wyłączyłem wszystkie moduły ochrony w Avirze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uruchomiłem szkodliwy program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać powyżej Avira nie została zablokowana przez co mogłem spokojnie włączyć jej ochronę.
Po ponownym wznowieniu protekcji Avira wykryła szkodliwy program. Zaraz po wykryciu wszystkie programy dało się normalnie uruchomić.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po znalezieniu zagrożeń zostałem poproszony o restart system, co oczywiście wykonałem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na koniec jak zawsze przeskanowałem system Hitmanem oraz Malwerbytes.
Wyniki poniżej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Próba pierwsza zaliczona.

__________________

Próba nr 2

Drugą próbę standardowo zacząłem od uruchomienia Fake AV, a następnie zrestartowaniu komputera. Oczywiście moduły antywirusa były cały czas wyłączone.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ponowne uruchomienie komputera i Avira mnie trochę zaskoczyła, bo po restarcie sama włączyła ochronę w czasie rzeczywistym.
Natychmiast wykryła plik oraz proces Fake AV i poprosiła o podjęcie decyzji, kazałem jej zakończyć działanie szkodliwego programu oraz usunąć szkodnika.
W tym momencie Fake AV przestał już działać.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak samo jak w pierwszej próbie po usunięciu zagrożeń Avira poprosiła o restart.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po restarcie system przeskanowałem HitmanemPro oraz programem Malwarebytes.
Malwarebytes wykrył jeden wpis w rejestrze oraz skrót na pulpicie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Próba druga zaliczona.

Test zaliczony
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez F4z - 20.07.2012, 22:44
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości