Live Security kontra antywirusy (test autoochrony)
#95
Próbowałem testować Ashampoo AM według pierwszego schematu (bez restartu) na próbkach z Malware Lab.

Wnioski mam takie: starsze wersje Live Security Platinum, które zapewne zostały już dodane do bazy sygnatur (skan na żądanie je wykrywał) były unieszkodliwiane po ponownym włączeniu ochrony. Natomiast najnowsze odmiany, których skaner on-demand nie wykrywał, nie były unieszkodliwiane.

Moim zdaniem może to mieć duże znaczenie dla oceny poszczególnych programów. Inaczej z konkretnym zagrożeniem będzie „walczył” program mający go już w bazie, a inaczej ten, który go jeszcze nie ma.

Ważną informacją jest bowiem fakt, że dana modyfikacja tego FakeAV jest znana producentom konkretnego oprogramowania. W przypadku Ashampoo AM miało to kolosalne znacznie. Niestety w większości testów (nie miałem czasu przejrzeć ponownie wszystkiego) nie było informacji, czy skanowanie on-demandlub ochrona proaktywna wykryło obecność Live Security Platinum przed jego uruchomieniem i wyłączeniem zabezpieczeń.

Bynajmniej nie mam zamiaru niczego kwestionować - śledzę i obserwuję te zmagania z ciekawością.Smile

No ale mam wątpliwości co do merytorycznej poprawności testu. Moim zdaniem inaczej zachowa się program, który ma już w swojej bazie konkretne zagrożenie - będzie je starał się usunąć na wszystkie dostępne mu sposoby. A inaczej zadziała program, który jeszcze nie ma w bazie tego zagrożenia - będzie tylko próbował, bez pewności.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:07
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 13:53
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:01
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez andrzej76 - 19.07.2012, 20:08
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 21.07.2012, 10:11
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez Adi Cherryson - 22.07.2012, 01:06
Re: Live Security kontra antywirusy (test autoochrony) - przez ktośtam - 23.07.2012, 17:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości