XP musi odejść...ostatnie odliczanie
#9
nikita napisał(a):Jak dla mnie jakiekolwiek lamenty nad zakończeniem wsparcia dla XP są "małopodstawne".

I chyba slusznie Smile Bo otóż okazuje się, że wg danych Net Market ShareXP znów odbudowuje swoja pozycję i jego udział ostatnio(od grudnia 2013) wzrasta...czy to bardziej emocjonalna tendencja czy wynikająca z wyrachowania i nadziei, że XP będzie "still alive"...nie mam pojęcia. Liczby mówią za siebie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 06 mar 2014, 8:22

Wczoraj oficjalnie pojawiła się poprawka do systemu, która instaluje okienkowe powiadomienie dla użytkowników XP wspomniane wyżej - oznaczona jest jako KB2934207 . Jak widać z poniższego screenu jest opcjonalna, jak każda inna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Artykuł Microsoft na temat tej poprawki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kolejne powiadomienie dla Użytkowników XP może przyjść ze strony programu zabezpieczającego Microsoft Security Essentials (MSE) o ile oczywiście jest ona na danym komputerze zainstalowany. Ostrzeżenie wg screenów ma polegać na:
- wyświetlaniu komunikatu o potencjalnym braku ochrony na żółtej belce programu (zielona oznacza, że wszystko w porządku)
- dodaniu linku poniżej statusu do wytycznych na temat końca wsparcia systemu (tego nie jestem pewien, bo nie używam MSE)
- żółtej ikonie w zasobniku, która też takim kolorem sygnalizuje potencjalne problemy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez Apocalypse - 04.03.2014, 11:14
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez Eugeniusz - 04.03.2014, 14:04
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez Apocalypse - 04.03.2014, 14:26
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez ichito - 06.03.2014, 07:36
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez Dusiek - 03.04.2014, 11:40
Re: XP musi odejść...ostatnie odliczanie - przez Dusiek - 04.04.2014, 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości