Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit
#14
(28.12.2017, 20:02)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jakoś tak zostawiłem w nim zaporę ale z tego co wiem, wykorzystuje on tę wbudowaną w windows - pewnie lepiej wyłączyć ją żeby nie działały dwie? Czy można mieć takie podwójne zabezpieczenie?

Trzecia sprawa. 
Skanera real time mam zemanę ale jakoś ostatnio podupadła na opiniach.
Wiem że SS + Appguard + SD może wystarczyć, ale czy nie warto mieć czegoś (jakiegoś av) do nieznanych zagrożeń?
ZAM zostanie na żądanie - może secureaplus albo hitman pro alert czy też jakiś inny av?
Hmmm... co poradzicie?

Zapora - bez sensu dodawać Glasswire, bo to program działający w tle, jak normalna zapora, a jeśli koniecznie chcesz monitorować sieć, to przecież można to robić wg potrzeby w danej chwili. Zostawiłbym na pewno SSFW, bo to może nie aż tak rozbudowana zapora, ale można w niej normalnie ustanawiać/edytować własne regułe, ponadto ma tak wiele innych mechanizmów służących podniesieniu bezpieczeństwa, że trudno go  przecenić i porównać do jakiegokolwiek innego programu.
SSFW AG SD - to niemal ściana nie do przebicia przy normalnym użytkowaniu komputera...choć przy bardziej hardkowrowym też, bo u mnie bez AG taki zestaw działa od lat bez żadnych wpadek. Pytasz o nieznane zagrożenia...a czy AV ma sygnatury na nieznane zagrożenia? Smile No nie...i dlatego bazuje na analizie behawioralnej czy mini-hipsach jako modułach ochrony proaktywnej czyli właśnie przed zagrożeniami 0-day. To właśnie  taką ochronę prezentuje SS i AG w tym przykładzie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez ichito - 29.12.2017, 14:03
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez Apocalypse - 29.12.2017, 12:28
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez Cascudo - 31.12.2017, 16:45
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez Tibu 11 - 29.12.2017, 20:21
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez Cascudo - 29.12.2017, 23:53
RE: Prośba o pomoc - pakiet IS do Windows 7 64bit - przez Cascudo - 30.12.2017, 08:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości