LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox)
#1
Ostatnio szukałem czegoś na forum lastpassa bo jeden babol mnie denerwował i natknąłem się na ciekawy wątek związany z bardzo dużym spadkiem wydajności przetwarzania Javascript na Firefoksie 57. Z ciekawości dokonałem takich samych testów na Chrome i.. tutaj też jest ogromny spadek - tylko jeśli mamy LastPass w przeglądarce, gdy go wyłączymy, wszystko jest znów w porządku.

https://forums.lastpass.com/viewtopic.php?f=6&t=281355

Sprawa dotyczy testu Speedometer, który jest obecnie niezłym wskaźnikiem wydajności JS. Z LastPassem wynik spada o prawie 50% (!). Może mieć to związek z faktem, iż test ten zawiera pole input i pod np. różnymi frameworkami JS renderuje prostą aplikację To-Do List. Inne testy takie jak Google Octane i Mozilla Kraken nie potwierdziły tego spadku (a przynajmniej mi się nie udało), choć tam nie ma renderowania żadnych pól. Mimo wszystko uważam, że coś takiego nie powinno mieć miejsca - konkurencyjny 1Password nie ma tego problemu (testowałem). Co ciekawe, gdy napisałem na forum lastpassa o tym fakcie, pojawił się odpowiedź, że w codziennym użytkowaniu nie ma to wpływu, a mój post został usunięty Wink

Spierałbym się z takim stawianiem sytuacji, bo na stronach jest często masa różnych inputów. Ot choćby Facebook - wszędzie pola do komentarz / wpisów itp. One mogą być analizowane przez LP i tym samym powodować spadek wydajności, a przypadku pracy na baterii jej pogorszenie. Takie zignorowanie problemu zaczyna mnie utwierdzać w tym, co niektórzy mówili już od dawna - przejęcie przez LogMeIn może spowodować powolne pogorszenie jakości LastPassa. Obecnie zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zapłacić abo za 1Password lub Dashlane, rozwiązania typu Keepass w ogóle mnie nie przekonują.

Wrzucam jako ciekawostkę Smile
Odpowiedz
Podziękowania
#2
Właśnie zastanawiałem się nad przesiadką z Sticky Password na LastPass i teraz nie wiem czy jest sens?
Odpowiedz
#3
(26.11.2017, 11:42)lukasamd napisał(a): Obecnie zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zapłacić abo za 1Password lub Dashlane, rozwiązania typu Keepass w ogóle mnie nie przekonują.

Używam Dashlane od jego początków i jestem zadowolony. Mimo to nigdy mnie nie korciło mnie, żeby kupować czy korzystać z promocji na wersję Premium (przechowywanie i synchronizacja haseł w chmurze). Wydaje mi się bezpieczniejsze skorzystanie z funkcji Export wszystkich haseł do zaszyfrowanego pliku, przenoszę plik i importuję go w Dashlane na innym urządzeniu. Swego czasu czytałem również pozytywne opinie o Enpass, ale sam z niego jeszcze nie korzystałem.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#4
U mnie synchronizacja to takie "must-have", bo na telefonie też korzystam z aplikacji z tego samego systemu i bywa, że dodaję wpis albo tu (na komputerze), albo tu (na telefonie) i chciałbym aby zaraz był w drugim miejscu, bez robienia czegokolwiek ręcznie. W LastPass idzie to czasami wolno, ale można wymusić z menu odświeżenie. W 1Password szybko, o ile się logujemy/edytujemy itp. w przeciwnym razie w tle w ogóle "nie ma synchronizacji". Nie wiem jak z Dashlane, za mało testowałem i na niego najmniejszą ochotę mam ze względu na największą cenę.

(26.11.2017, 11:50)Bogdan napisał(a): Właśnie zastanawiałem się nad przesiadką z Sticky Password na LastPass i teraz nie wiem czy jest sens?

To nie jest jakaś masakra - jak napisałem, inne testy, gdzie nie ma inputów, nie potwierdzają tego. Jeśli znajdę chwilę spróbuję nieco podebugować jakieś przypadki z użycia codziennego, czy będzie widać w np. narzędziach developerskich spowolnienie z Lastpassem.
Odpowiedz
#5
(26.11.2017, 15:38)lukasamd napisał(a): U mnie synchronizacja to takie "must-have", bo na telefonie też korzystam z aplikacji z tego samego systemu i bywa, że dodaję wpis albo tu (na komputerze), albo tu (na telefonie) i chciałbym aby zaraz był w drugim miejscu, bez robienia czegokolwiek ręcznie. W LastPass idzie to czasami wolno, ale można wymusić z menu odświeżenie. W 1Password szybko, o ile się logujemy/edytujemy itp. w przeciwnym razie w tle w ogóle "nie ma synchronizacji". Nie wiem jak z Dashlane, za mało testowałem i na niego najmniejszą ochotę mam ze względu na największą cenę.
W takim razie powinieneś przetestować RememBear. Strona programu:

https://www.remembear.com/

Co prawda program w fazie Beta, ale od twórców TunnelBear VPN, po audycie od Cure53, z 256-bitowym szyfrowaniem end-to-end, obsługą Windows, Mac, iOS, Android i bezproblemową synchronizacją w chmurze za free.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#6
bitwarden

od zaraz.
Odpowiedz
Podziękowania
#7
Dokładnie.
Używam od jakiegoś czasu Bitwardena i jest bardzo ok - no i open source, co w przypadku takiej aplikacji jest na plus.
Lastpass poszedł w niebyt.
Odpowiedz
#8
(13.02.2018, 14:07)lukasamd napisał(a): Dokładnie.
Używam od jakiegoś czasu Bitwardena i jest bardzo ok - no i open source, co w przypadku takiej aplikacji jest na plus.
Lastpass poszedł w niebyt.

A możecie mi wyjaśnić w czym jest lepszy Bitwarden od Lastpassa? Co przekona mnie ze przejdę na Bitwardena jak Wy?
Security:  Kaspersky FREE AV
Odpowiedz
Podziękowania
#9
Jak dla mnie ogromną zaletą okazała się szybkość działania i prostota - w porównaniu do lastpassa, to fruwa.
Opcje ma natomiast bardzo podobne (nieco mniej, ale mi to było bez różnicy, bo tych brakujących nie używałem).

Ja nikogo przekonywać nie będę, moje odczucia są bardzo na plus i do lastpassa wracać nie mam zamiaru Smile
Odpowiedz
#10
(17.02.2018, 10:30)lukasamd napisał(a): Jak dla mnie ogromną zaletą okazała się szybkość działania i prostota - w porównaniu do lastpassa, to fruwa.
Opcje ma natomiast bardzo podobne (nieco mniej, ale mi to było bez różnicy, bo tych brakujących nie używałem).

Ja nikogo przekonywać nie będę, moje odczucia są bardzo na plus i do lastpassa wracać nie mam zamiaru Smile

Lukasamd mógłbyś zarzucić link ?
Arcabit Internet Security Smile
Odpowiedz
#11
moglibyście napisać jak w bitwarden ustawić automatyczne wypełnianie haseł i loginów ?
a już znalazłem i rzeczywiście dużo szybciej działa niż lastpass. Smile
może jakieś ustawienia co polecacie do ustawienia ? nawet tu jest domyślnie włączona analityka używania .
Odpowiedz
#12
Dzięki panowie, korzystam już z Bitwarden i szczerze działa lepiej. Last pass nie wypełniał danych np. na allegro..., tu działa szybko i wszystko poprawnie. Zaimportowałem z lastpassa wszystko i jestem zadowolony. Jeszcze raz dzięki.
Security:  Kaspersky FREE AV
Odpowiedz
#13
https://bitwarden.com/

jak też wielkie dzięki Smile
macie tą analitykę domyślnie włączoną ?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości