Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera?
#21
Z tymi aktualizacjami to M$ ma jakiś własny mechanizm któy decyduje o tym który komp dostanie aktualizacje a który nie i oprogramowanie na nim nie ma znaczącego wpływu co najwyżej przestanie działać z braku kompatybilności z najnowszym buildem po aktualizacji bo windows tak ma -,-
Mi też nie chciał zaktualizować do nowszego buildu dawno temu, pobrałem ISO ręcznie z najnowszym buildem i zrobiłem reinstal od tamtej pory nie mam już żadnych problemów.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#22
No to ja zrobiłem tak by Windows Update pobrało najnowszą aktualizacje 1709 odinstalowałem Bittdefender wtedy Windows od razu pobrał najnowszą aktualizacje i zainstalował i po tym zainstalowałem ponownie Bittdefender i jakoby wszystko jest teraz ok mam tylko nadzieje że teraz Windows Update będzie sam pobierał i instalował mniejsze aktualizacje.
Odpowiedz
#23
O te mniejsze nie musisz się martwić. Z dużymi bywa różnie bo właśnie idzie to etapami.
Na dwóch domowych komputerach dopiero z 1,5 miesiąca temu poszło creators update, a przecież była już premiera fail update Wink
Odpowiedz
#24
Ktoś może polecić jakie dodatkowe opcje włączyć w Defenderze w zakładce Exploit Protection dla konkretnych aplikacji?
Standardowo mam wszystkie podstawowe, ale dla dodanych aplikacji można włączyć ekstra. Można coś polecić dla przeglądarek internetowych dodatkowo czy lepiej nic nie zmieniać?
Windows 10 Home x64 + SS Premium + Windows Defender+ router z firewall
Odpowiedz
#25
Ja w innej sprawie...
Wrzucam tu kolejną łyżeczkę dziegciu, bo wtopa z pewnością kuriozalna...
Cytat:Windows Hello „złamane”
Niektórzy na pewno zauważyli, że po aktualizacji Creators Update uwierzytelnianie Windows Hello przestało działać. Trzeba było je skonfigurować całkowicie od nowa. Dziś udało nam się dowiedzieć dlaczego. (...)
Testy wykazały, że Windows Hello trudno oszukać nawet za pomocą bliźniaczego rodzeństwa o – wydawać by się mogło – identycznej twarzy.
Ci inżynierowie złamali zabezpieczenia Windows Hello za pomocą zwykłej fotografii.
Usterka, jaką wykryli, była wręcz upokarzająca. Kamery zgodne z Windows Hello nie mogą być oszukane przez fotografię użytkownika, bo jednym z ich dodatkowych czujników pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa jest sensor podczerwieni. W efekcie urządzenie zapamiętuje, w pewnym uproszczeniu, nie tylko jak wyglądamy, ale również i mapę cieplną naszej twarzy. To właśnie dlatego nie działa, gdy otwieramy komputer, a nasza twarz jest w pełnym słońcu.
Wygląda jednak na to, że nikt nie wpadł na to, by sprawdzić jak Windows Hello radzi sobie ze zdjęciem w bliskiej podczerwieni. A więc takim, które przypomina zarówno podczerwony obraz, jak i ten widziany naszymi oczyma. Windows Hello poległ na takim teście.(...)
więcej: https://www.spidersweb.pl/2017/12/window...tml?full=1

Tak mniej więcej raz w tygodniu czytam o kolejnej dziurze, luce czy wpadce w Windows. Doceniam MS, że nie poddaje się, dłubie, łata, naprawia i zmienia. Ale widzę przed nimi jeszcze bardzo dłuuuuugą drogę. Na chwilę obecną same wbudowane w Windows zabezpieczenia imo są niewystarczające.
Jeden z kolegów w innym temacie (choć dotyczącym tej kwestii) rzucił hasło: "Bądźmy realistami". Proszę o to samo...Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#26
(22.12.2017, 12:29)buri napisał(a): Ktoś może polecić jakie dodatkowe opcje włączyć w Defenderze w zakładce Exploit Protection dla konkretnych aplikacji?
Standardowo mam wszystkie podstawowe, ale dla dodanych aplikacji można włączyć ekstra. Można coś polecić dla przeglądarek internetowych dodatkowo czy lepiej nic nie zmieniać?

Kees na MT rozpoczął ciekawy wątek, który może Cię zainteresować...znajdziesz też tam linki do innych tekstów
https://malwaretips.com/threads/hardenin...ard.78346/
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
#27
Boże, weźcie zabierzcie stąd Spidersweb.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#28
(22.12.2017, 11:08)lukasamd napisał(a): Na dwóch domowych komputerach dopiero z 1,5 miesiąca temu poszło creators update, a przecież była już premiera fail update Wink

Na marginesie, kto z działu marketingu przepuścił te nazwę? Przecież pierwsze, co użytkownik widzi, to Windows 10 FALL! Mogli to nazwać Windows 10 Autumn Creators Update... a nie, Murykanie nie widza poza swoje podwórko Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#29
Ja tam zdecydowanie bardziej wolę - i moim zdaniem zdecydowanie bardziej pasuje - FAIL Wink
Odpowiedz
#30
Mam ostatnio takie komunikaty:
   
Ktoś wie gdzie mogę ustalić co on blokuje, aby ewentualnie coś z tym zrobić?
Windows 10 Home x64 + SS Premium + Windows Defender+ router z firewall
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości