Cenzura "social mediów" w Turcji przyklepana
#1
Nie wróży to na pewno niczego dobrego...ten kraj cywilizacyjnie się cofa. Cytuję całość

Cytat:Turecki parlament uchwalił w środę kontrowersyjną ustawę regulującą media społecznościowe, która - według jej krytyków - pozwoli władzom na ściślejszą kontrolę treści w internecie. Przyjęcie ustawy zostało ogłoszone na Twitterze.

Według rządzącej w Turcji Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), nowe prawo ma "skończyć z obelgami, bluźnierstwami i nękaniem poprzez media społecznościowe".
Ustawa nakłada na zagraniczne platformy społecznościowe z ponad milionem użytkowników obowiązek posiadania w Turcji przedstawicielstw, których zadaniem byłaby m.in. współpraca z władzami przy regulacji treści pojawiających się na portalach. Przepisy nakazują również lokalne przechowywanie danych, a także wyznaczają terminy usuwania treści, w sprawie których nastąpi interwencja władz.
Firmy, które nie podporządkują się władzom, będą karane wysokimi grzywnami, blokowaniem reklam i spowolnieniem przepustowości sieci nawet o 90 proc.
Według organizacji Human Rights Watch, przyjęcie nowego prawa "sygnalizuje nową mroczną erę cenzury internetu". HRW uważa przy tym, że obowiązek lokalnego przechowywanie danych umożliwi władzom tureckim łatwiejszy dostęp do osobistych danych użytkowników sieci.
źródło
https://www.cyberdefence24.pl/cenzura-me...jal-ustawe

Podobną sytuację mamy w Rosji, Chinach o Korei Północnej nie wspominając, a Turcja?...o Turcji kilka lat temu marzył "bez żadnego trybu" pewien "zwykły poseł" i to powinno niepokoić.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości