AV w chmurze - geneza, prognozy
#1
Znalazłem ciekawy artykuł na stronie Viruslist.pl (Kaspersky Lab) na temat antywirusów w chmurze. Autor w obszernym...chyba najobszerniejszym jaki widziałem...opracowaniu pokusił się o analizę powstania tej technologii, przedstawia sposób jej działania, pokazuje jej plusy i minusy oraz snuje krótkie rozważania na temat jej przyszłości. Do poczytania w wolnej chwili...aczkolwiek dla mnie było pouczające Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


// Przeniosłem z "Pogaduch".
// yngve
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Całkiem ciekawe, acz oczywiście nieco marketingowe Wink
Po prawdziwe to kilka firm już ma takie "mieszanki"
- sam Kaspersky (acz IMO wolno działa z tą ich siecią zaufania)
- Norton Community Watch
- ESET ma ThreadSense (acz tu nic nie pisali chyba o hashach, no ale działa nad wyraz szybko)

Mi się samo cloud nie podoba, bo nie zawsze jestem online, a pendrive''y się podłącza jednak. AV + cloud to niezłe rozwiązanie Smile
Odpowiedz
#3
ThreadSense to nie jest prawdziwa chmura to coś jak bardziej rozbudowana kwarantanna która wysyła do nich podejrzane pliki które potem dodają do baz
Odpowiedz
#4
Myślę, że warto wspomnieć o społeczności ThreatFire ("ThreatFire Secure Community")...poniżej oficjalne statystyki, które nie ukrywam robią wrażenie
22 964 144 234 480- wszystkie przeanalizowane zdarzenia na komputerach użytkowników
255 467 692 244- ilość procesów monitorowanych i analizowanych pod kątem podejrzanych zachowań
3 088 602 575- ilość procesów oznaczonych przez TF jako potencjalnie niebezpieczne
128 295 328- ilość wykryć i blokowań malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Szkoda tylko, że ThreatFire praktycznie umarł ;/
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
#6
Dzięki naszemu kochanemu Symantecowi. Szkoda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości