Ubuntu
Witam,

Warto przesiadać się z 10.10 na 11.10 ? Większa stabilność, szybkość, funkcjonalność ?w przeciągu ponad 6 miesięcy zostanie wydane wydanie 12.04 LTS, może warto poczekać i wtedy zainstalować ?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Próbowałem nowego Ubuntu (x86, x64 oraz Kubuntu x86) i w wypadku mojego sprzętu ten system to żart.

- Nie można zainstalować sterowników własnościowych od ATi, po prostu błąd i tyle. Gdy są aktywne sterowniki otwarte, normalne Unity jest po prostu wolne i tnie się, nawet po wyłączeniu v-sync. W Unity 2D jest tylko trochę lepiej.
- Instalator źle dzieli partycje - wyznaczyłem na Ubuntu 12 GB, a po zainstalowaniu zaraz miałem komunikaty o małej ilości miejsca na dysku, bo system miał do dyspozycji partycję ~4.5 GB... Łącznie partycje jakie zrobił miały mniej niż 7 GB (czyli o 5 GB za mało niż ustaliłem podczas instalacji)
- Domyślnie zaznaczone są niestabilne aktualizacje. Nawet nie te testowe, a po prostu niestabilne - kogoś tam pogięło?
- W wypadku Kubuntu tradycyjnie co chwila coś się wysypuje, zawsze przy zamykaniu systemu chce zgłaszać błąd... ich implementacja KDE to porażka, bo w innych dystrybucjach nie ma miejsca coś takiego.
- Wentylator działa bez przerwy, jest nawet głośniej niż na 11.04
- W Ubuntu Tweak, w wersji najnowszej stabilnej, zgodnej z Ubuntu 11.10 nie ma możliwości pobrania listy dodatkowych źródeł (błąd), jak i instalacji / usuwania programów (też błąd, tym razem dotyczący rzekomo uszkodzonych pakietów)
- Centrum oprogramowania przy wybraniu kilku pozycji np. do usuwania co chwila "miga" i ma się wrażenie, że program robi nie-wiadomo-co. Nie wiem po kiego grzyba jest tam kolejkowanie zadań, skoro przy takim miganiu i tak nie da się wybrać więcej niż 2 opcji (a i to jest często niemożliwe)


Jak dla mnie dużo gorzej niż w Ubuntu 11.04, które przynajmniej było względnie stabilne. Nie życzę nikomu z sprzętem podobnym do mojego próbowania Linuksa od właśnie "przyjaznego i sprawdzonego" Ubuntu, bo wyrobi sobie tylko złe zdanie na temat całej gammy tych systemów. Na wersję LTS nie czekam, dużo ciekawszy jest PCLOS, który jest niemalże bezproblemowy (nie licząc etapu instalacji i wyboru sterownika graficznego w wypadku mojego Radeona).
Odpowiedz
Coś już wiem - dzięki Lukas .
Czekam na wydanie LTS .
Odpowiedz
Co jest takiego trudnego w instalatorze PCLOS-a? Może nie jest ładny, ale za to szybki Tongue.
Teraz wiem że jednak zostanę przy moim systemie.


Dodano: 15 paź 2011, 12:03

lukasamd napisał(a):Domyślnie zaznaczone są niestabilne aktualizacje. Nawet nie te testowe, a po prostu niestabilne

Kanał aktualizacji proposed?
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Co jest takiego trudnego w instalatorze PCLOS-a? Może nie jest ładny, ale za to szybki Tongue.


U mnie trzeba instalować przez video safe mode, a później już po instalacji w centrum zmieniać sterownik karty. Inaczej w ogóle nie startuje.

Eugeniusz napisał(a):Kanał aktualizacji proposed?


Tak.
Odpowiedz
No to faktycznie nędza. Backporty jeszcze jakoś zrozumiem, ale czy proposed...?
Odpowiedz
Ja na razie patrzę i oglądam.. Ale Unity mnie dobija.. Craze
Panele Gnome 3.0 wyglądały ciekawiej na demonstracji od tego.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Jednak wrzuciłem Ubuntu 11.04 i Windows 7, przyzwyczajenia wzięły górę, te dwa są obok siebie, wiedziałem, że tak będzie, ale za to nauczyłem się trochę innych distro.
Odpowiedz
Chciałem nawiązać do ostatnich postów z tematu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale uznałem, że w najbliższym czasie pewnie sporo pojawi się nowych wieści o Ubuntu, więc lepszy będzie nowy temat.

Wrzucałem w ostatnim czasie wydanie beta 2 Ubunciaka 12.04 i było nieźle. Ogrom poprawił się z użyciem proca i chłodzeniem, w końcu są łaty na kernel które załatwiają kilka problemów (teraz nie zalinkuję, jakich dokładnie). Niemniej nadal nie idzie normalnie zainstalować sterowników do ATi... trzeba przez konsolę wrzucać fglrx bo panel do instalacji sterowników i tak wypluwa błąd.

Poza tym, nadal nie podoba mi się ograniczenie Unity i to, że nie mogę zmienić niczego bez instalacji jakich programów, za których poprawne działanie nikt przecież nie ręczy.
Jestem więc dużo bardziej ciekaw, jak będzie wyglądać nowe Kubuntu.
Odpowiedz
Znając życie w tym mnie zapewne będę zmuszony doinstalować klasyczne Gnome..choć nie ukrywam, chciałbym zmienić środowisko na bardziej nowoczesne, jednakże wszelkie nowoczesne w tym Gnome 3 są po prostu niekonfiguralne..Nie rozumiem dlaczego? Czy tak trudno stworzyć Gnome 3 elastyczne ? Czy też Unity ? Nie podoba mi się to..niby ładne, estetyczne, eleganckie, jednak pozbawione wszelkiej prostoty, konfiguralności..
Odpowiedz
VenomX napisał(a):jednak pozbawione wszelkiej prostoty, konfiguralności

Albo konfigurowalność albo prostota. Myślę że GNOME 3 jest właśnie proste, deweloperzy starają się maksymalnie uprzyjemnić pracę domowego użytkownika . Ja tu jednak czuję macki Red Hata i chęć stworzenia GNOME OS.
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):
VenomX napisał(a):jednak pozbawione wszelkiej prostoty, konfiguralności

Albo konfigurowalność albo prostota. Myślę że GNOME 3 jest właśnie proste, deweloperzy starają się maksymalnie uprzyjemnić pracę domowego użytkownika . Ja tu jednak czuję macki Red Hata i chęć stworzenia GNOME OS.

Gnome OS ma się ponoć pojawić stworzony w oparciu o Gnome 4 i Fedorę.
...
Odpowiedz
Na pewno tyle że przeczuwam w Fedorze restrukturyzację z tego powodu. Wybrali nowego szefa zespołu, planują porzucić yuma. Nie wiem jak to będzie wyglądało. Oby tylko Red Hat nadał wpływał tak korzystnie na Linuksa jak robi to do tej pory.
Odpowiedz
Nikt jeszcze nie wspomniał o dacie premiery. Ubuntu 12.04 LTS zostanie wydane 26 kwietnia 2012 i będzie wspierane do kwietnia 2017.
Odpowiedz
Studiowałem teraz torchę distro. CentOs - niezły ale mi nie podchodzi. Miałem dwa dni Chakra Project - wszystko w niej w najnowszych wersjach , niezła ,ale jakoś wywalała się jak chciałem coś zainstalować lub zaktualizować. KDE posiada 4.8.2 , jajko - 3.2.2. był też Ubuntu 12.04 beta2 z Gnome3 - jakoś teraz nie przepadam za tym - być może przyzwyczaiłem się do KDE. Więc po przemysleniach doszłem do wniosku - bez kombinowania , zostaje openSuse 12.1 z zaktualizowanym KDE 4.8.2 i jajkiem 3.1.9 , nic nie wywala, chodzi stabilnie , mam wszystko to co potrzebuję i chcę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]







Włączony FF i kilka dodatków. Standardowo na Ubuntu około 350MBram.
Odpowiedz
Padły CI linki Andrzej..
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Cytat: Nowa wersja systemu to przede wszystkim kolejne zmiany w domyślnym środowisku Unity. Pojawił się HUD (Head-up Display), czyli przypominająca Spotlight od Apple czy Ubiquity od Mozilli wyszukiwarka dostępnych poleceń aplikacji. W ustawieniach systemu pojawiła się zakładka Prywatność, w której można dostosować ustawienia indeksowania poszczególnych typów plików przez Unity. Zatrzymują się jeszcze przy ustawieniach systemowych warto zajrzeć do paneli Wygląd oraz Ekran. W pierwszym będziemy mogli dostosować podstawowe ustawienia wyglądu Unity (wielkość ikon, autoukrywanie bocznego paska). W drugim można skonfigurować Unity do pracy z wieloma monitorami. Twórcy dystrybucji dali możliwość umieszczenia bocznego paska jedynie na jednym z ekranów. Warto zaznaczyć, że Unity pracuje wyraźnie płynniej, jeśli porównamy je z poprzednimi wersjami tego środowiska.
Zmiany dosięgły również Centrum Oprogramowania. Poza optymalizacją działania programu, Canonical skupił się na ułatwieniu procesu instalacji. Gdy użytkownik kliknie przycisk instalacji np. Google Chrome, Centrum Oprogramowania utworzy na pasku bocznym skrót do aplikacji, na który pojawi się pasek postępu instalacji. Po jej zakończeniu skrót pozostaje, pozwalając na uruchomienie wybranej aplikacji. Jeśli instalowany program ma dostępny pakiet językowy odpowiadający językowi instalacji Ubuntu, zostanie on zainstalowany wraz z samą aplikacją. Ostatnia ciekawa zmiana to możliwość zapłacenia za programy czy publikacje za pomocą systemu płatności PayPal. Dodatkowo zmieniono wygląd klienta usługi Ubuntu One, tak aby wygląd był spójny zarówno pod Ubuntu jak i pod Windowsem.

Nowa wersja Ubuntu to także zmiany w domyślnych aplikacjach systemu. Użytkownicy będą mogli skorzystać ze zaktualizowanej wersji LibreOffice 3.5.2. Dobrą wiadomością jest obecność w repozytoriach Ubuntu 12.04 środowiska Gnome Shell w wersji 3.4.1 — a wraz z nim trybu Gnome Classic, czyli tego znanego ze starszych wydań Ubuntu. Jeszcze w lutym aktualizacja do wersji 3.4 stała pod znakiem zapytania, gdyż pojawiały się problemy z kompilacją powiązanych z tym środowiskiem pakietów dla architektury ARM. Przynajmniej na czas tego wydania Ubuntu pożegnało się z odtwarzaczem Banshee, którego interfejs nie został jeszcze przeniesiony do GTK 3.x, w zastępstwie Ubuntu zostanie dostarczone z Rhytmboksem. Domyślnym klientem RDP została Remmina, która zastąpiła wysłużone rdesktop oraz Vinagre. W Ubuntu wykorzystane zostało jądro Linuksa w wersji 3.2.14.
źródło: Dobre Programy

Ubuntu 12.04 LTS zostało wydane! Grin
Strona jest niestety offline.
Wrażeniami z Ubuntu podzielę się, gdy go pobiorę i zainstalujeSmile.

Do pobrania:
wersja 32-bitowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja 64-bitowa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Torrent:
32-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

64-bit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Właśnie robię aktualizacje na VM Grin
Odpowiedz
Czy można jakoś:
* zainstalować sterowniki dla Intel HD3000, bo używa NVidia (bateria bardzo krótko działa)
* ściemnić ekran (w ustawieniach nie działa)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości