Przyspieszenie Firefox
#1
Chciałbym przyspieszyć Firefox 4.0 . Działam według tego poradnika :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie rozumiem punktu numer 4.

Cytat: . Musimy przyznać przeglądarce więcej pamięci RAM. Aby tego dokonać klikamy prawym przyciskiem myszy, wybieramy Dodaj ustawienie typu. Następnie wybieramy Liczba całkowita (Integer). Nazwa nowego ustawienia to browser.cache.memory.capacity. Klikamy OK. Następnie musimy podać wartość ustawienia. Wpisujemy -1 (nie zapominając o minusie na początku). To umożliwi przeglądarce dynamiczne zarządzanie pamięcią. Klikamy OK.

W jaki sposób wykonać to polecenie ? Nie rozumiem .
Odpowiedz
#2
Cytat: 1. Uruchamiamy przeglądarkę i w pasek adresu wpisujemy polecenie aboutconfig. Następnie musimy kliknąć Zachowam ostrożność, obiecuję!


Potem PPM i robisz według pktu 4...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Wpisujesz w pasek adresu aboutconfig.
Potem klikasz PPM na zawartość strony i wybierasz Dodaj nową wartość typu integer (liczba całkowita). Wpisujesz nazwę, browser.cache.memory.capacity, klikasz OK. Pojawi się okno w którym wpisz -1, OK.
Restart przeglądarki.
Odpowiedz
#4
Dzięki Smile
Odpowiedz
#5
lepiej włączyć pipeling niż przenosić cache do RAMu Tongue
Odpowiedz
#6
W moim przypadku nie przyspieszyło zupełnie nic. Tak samo twój sposób Zord - próbowałem go już go wcześniej .
Odpowiedz
#7
to zainstaluj Aurore albo Nightly są nieco szybsze od stabilnej wersji Tongue
Odpowiedz
#8
Możesz spróbować Swiftfoxa, czyli zoptymalizowanego pod odpowiednie procesory Firefoksa.
Sprawdź czy jest taki pakiet w repozytorium twojego Linuksa.
Odpowiedz
#9
Aleś Venom wymyślił Grin "Przyspieszacze" przeglądarki ? Nic takiego nie istnieje...
"My nie wchodzimy na Pudla.Nie wierzymy we wszystko co wyskoczy z Google''a"...przemyśl to Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
Meir - coś kiepsko z twoją reputacjąTongue
Pipeling- zadziałał, po prostu nie wykonałem wszystkiego dobrze. Strony wgrywają się delikatnie szybciej. Różnica jest zauważalna .
Odpowiedz
#11
VenomX napisał(a):Meir - coś kiepsko z twoją reputacjąTongue
Pipeling- zadziałał, po prostu nie wykonałem wszystkiego dobrze. Strony wgrywają się delikatnie szybciej. Różnica jest zauważalna .

Tak,tak Jaśmin22..."różnica jest zauważalna"...to się nazywa : autosugestia Grin
Reputacja ? U siebie na dzielni mam bardzo dobrą...a jeżeli chodzi o Forumową...to : mi to wisi koło pisi Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#12
Przede wszystkim jest zauważalna podczas ściągania plików które to lecą na max łącza .
Odpowiedz
#13
Ja się dzisiaj przekonałem, że najlepszy sposób to instalacja Aurory - 20 tabów i bierze nieco ponad 200 MB !!! To jest Firefox, czy jakaś inna przeglądarka? Grin
Odpowiedz
#14
Zainstalowałem FF 6.0 i zmieniłem pipeling, prawda- jest szybsza.
Odpowiedz
#15
Wiedziałem że jakiś taki temat istnieje i nie myliłem się, znalazłem Wink
No ale nie o tym miało być...

Jakiś czas temu zrezygnowałem z Firefoksa na rzecz Chrome z powodu braku płynności samego interfejsu. O ile strony wczytują się naprawdę dobrze, to interfejs cały czas ma problemy, przynajmniej na systemie Windows (próbowałem na Ubuntu i było nieco lepiej, acz bez rewelacji). Podobnie jest z czymś, co Mozilla nazwała "płynnym przewijaniem" a co jest domyślnie włączone od kilku wersji. No sorki, ale jak to jest płynne, to ja jestem następcą Benedykta XVI... Nie widziałem jeszcze komputera, na którym działałoby to płynnie.

Okazuje się jednak, że Firefox może działać o wiele, wiele żwawiej.
Wystarczy niewielka zmiana po wejściu w aboutconfig

layout.frame_rate- domyślnie jest "-1", ustawiamy na 100, 120 lub więcej (im więcej, tym większe obciążenie CPU!)
layout.frame_rate.precise- domyślnie false, przełączamy na true
browser.tabs.animate- odpowiada za animację zamykania karty, która nadal nie jest idealna, przestawiamy na false

No i to tyle. Zmiany powinny być widoczne od razu, ale można dla świętego spokoju uruchomić przeglądarkę ponownie. W moim wypadku po prostu dostała kopa. Animacje javascript są szybsze, nie odczuwa się "mulenia", a przewijanie jest naprawdę płynne (chociaż i tak postanowiłem je wyłączyć.

Oczywiście o ile ktoś chce przyśpieszyć sobie dodatkowo przeglądanie stron, to warto poniższe wartości przestawić na true:

network.http.pipelining
network.http.pipelining.ssl
network.http.proxy.pipelining


Mozilla zwiększyła nie tak dawno domyślny limit żądań w trybie potokowym z 8 na 32, ale nie wiedzieć czemu sam tryb ciągle jest wyłączony, pomimo że trudno znaleźć serwer, który miałby z tym problem.

Za info o zmianach frame_rate dziękuję użytkownikowi grzesiek1651 z DP Smile
Odpowiedz
#16
Rzeczywiście jest lepiej i to znacznie. Jednak... niestety do GC to mu jeszcze daleko Sad
Odpowiedz
#17
Meir hehe.Stare czasy... A temat dobry aczkolwiek u mnie te przyspieszenia niewiele daja...
Mialo byc do tematu o przyspieszeniu Firefoxa :-).
Odpowiedz
#18
lukasamd napisał(a): layout.frame_rate- domyślnie jest "-1", ustawiamy na 100, 120 lub więcej (im więcej, tym większe obciążenie CPU!)


Wg. mnie najlepiej ustawic wartosc rowna częstotliwosci pracy monitora na jakiej pracujemy. Moj monitor pracuje z czestotliwoscia 75Hz i nie wyswietli i tak wiecej niz 75 klatek na sekunde wiec ustawilem wartosc 75 . Procesor nie musi sie meczyc przy przetwarzaniu nadmiarowych klatek ktorych i tak monitor nie wyswietli.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
#19
@grzechu1999
Idąc tym tokiem, starczyłaby wartość ~30 klatek na sekundę (strony nie są tak bardzo dynamiczne jak np. gry).
Tymczasem domyślnie jest... 60. I to jest za mało.
Nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale dopiero naprawdę spore wartości "wymuszają" odpowiednie zajęcie się tym przez CPU i płynne animacje.
Odpowiedz
#20
Domyslnie jest -1 skad wiesz, ze to 60?
Domyslnie mi wyglada jak 15, pierwsza animacja na tej stronce:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ustawilem 75 i jest idealnie bez roznicy czy ustawie na 120 i procesora na oko tyle samo uzywa.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości