PCLinuxOS - Główny temat
To raczej wina ATI a nie PCLOSa...
Odpowiedz
Nie, bo już po zainstalowaniu (safe mode), update i zmianie ustawienia na flgrx dla Radeon HD jest ok.
Odpowiedz
Też myślę nad instalacją PCLOSa.
Odpowiedz
Ooo następny pclosuserCool
Odpowiedz
Moje spostrzeżenia po korzystaniu z PCLOSa. System szybki, kilka razy wystąpiły u mnie błędy związane z jakąś usługą internetową (konfiguracji). Bardzo łatwo można dopasować go do własnych potrzeb, udało mi się bez większych problemów skonfigurować połączenie z internetem PPPoE. Aktualizacja udała się za drugim razem, jakieś błędy w pobieraniu, swoją drogą wolne prędkości pobierania ich. Spolszczenie systemu, nie udało mi się, po pobraniu pakietów i przy próbie instalacji błędy. Efekty graficzne działały na karcie ATi HD4850 przyzwoicie, wbudowane sterowniki. Jak na początek to ciekawa dystrybucja, bardzo dużo można skonfigurować i płynnie działa. Myślę, że jutro uda mi się zainstalować Fedorę lub Mandrive Grin
Odpowiedz
Prace nad wersją x64 idą chyba naprawdę bardzo intensywnie. Wystarczy spojrzeć na katalog z paczkami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


BTW. Można to nawet dodać do repo, u mnie nieco zainstalowało, problemów na razie nie ma (a na zwykłym repo mam na dodatek dodane special testing i unstable).
Odpowiedz
Próbuję zbudować sobie kadu 0.10 Smile
Udało się Cool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nareszcie Kadu działa tak jak powinno

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jest w repo, czy instalowałeś sam?
Ja np. szukałem w repo Netbeansa. Nie było, ale pobranie sh i odpalenie rozwiązało problem, zainstalował się i działa bezproblemowo Smile
Dużo przyjaźniejsza dystrybucja niż Łubuntu (może poza etapem instalacji i wgrywania języka).
Odpowiedz
Skoro kompilowałem to raczej nie pobierałem z repozytoriów Grin.
Odpowiedz
Tex skupia się nad wersją 64-bitową, poza tym deweloperzy KDE namieszali w źródłach, więc trzeba trochę poczekać na KDE 4.7 Sad.
Przed chwilą drukowałem z PCLOS-a kilka tekstów. System wykrył drukarkę, ale nie znalazł sterowników. W menu znalazłem konfigurator HP, dodałem drukarkę i działa Smile.
W Fedorze było trochę gorzej, bo chociaż sterownik niby był, to jednak drukarka dziwnie się zachowywała. Ciekawe jak w Ubuntu, obstawiam że ten nędzny system wykryłby drukarkę ale sterownika nie zainstalowałby. Oczywiście użytkownik zostaje na lodzie. Szukaj pomocy na forach a potem grzmij że Ubuntu (czyli Linux, bo dla większości Ubuntu==Linux) to system w którym nie da sie nawet drukować.
Suspicious

Oj chyba skasuję Windows Smile
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Ciekawe jak w Ubuntu, obstawiam że ten nędzny system wykryłby drukarkę ale sterownika nie zainstalowałby. Oczywiście użytkownik zostaje na lodzie. Szukaj pomocy na forach



W Ubuntu wepchałem przewód usb od drukarki do portu w laptopie, i........ od razu działała i drukowała, więc wręcz nic nie potrzeba Gienku robić,podłączasz i masz gotową do działania, bo nie instalowałem w nim żadnych sterowników, bez tego chodziła, mylisz się, urządzenie wielofunkcyjne mam firmy HP, w PCLosie stery musisz mieć.


Dodano: 10 paź 2011 23:38

Eugeniusz napisał(a):Oj chyba skasuję Windows


Jesteś przyzwyczajony do niego, jak to zrobisz, to i tak na chwilę, znam to.
Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):Jesteś przyzwyczajony do niego, jak to zrobisz, to i tak na chwilę, znam to.

Nie zaczynaj tak radykalnie,na początek korzystaj miesiąc bez próby przełączania się - ja tak miałem i już było dobrze. Teraz znowu mam nawyk iż pierwszy Linux się ładuje, a Win w momencie jak chcę sobie pograć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
buri napisał(a):Nie zaczynaj tak radykalnie, na początek korzystaj miesiąc bez próby przełączania się


Próbowałem, nawet nie miałem go na dysku, nie dałem rady niestety, to jest jak palenie papierosów, wciąga i uzależnia, ciężko ot tak się Windows-a pozbyć, używając kilka lat.
Odpowiedz
To może z innej strony czego Ci brakuje na Linuksie? Jeśli gry to ciężko go usunąć (wiem po sobie), a jeśli programy to polecam zainstalować na wirtualnym i można spokojnie jechać - odpalasz wirtualny na drugim pulpicie i się przełączasz jak coś, oczywiście sprzęt musi na to pozwolić.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
buri napisał(a):To może z innej strony czego Ci brakuje na Linuksie?


Mi nic na nim nie brakuje, jest git, w gry nie gram to luz, poprostu, jak już to dwa obok siebie instaluję na fizycznym HDD, bardziej podglądam, co się zmieniło w nowych wersjach, niż używam na codzień.
Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):ciężko ot tak się Windows-a pozbyć, używając kilka lat.


Dokładnie. Ja sobie mimo wszystko nie wyobrażam działać na co dzień na Linuksie, nawet tak świetnie mi pasującym jak PCLOS.
Po prostu jestem przyzwyczajony do tego interfejsu, ustawień, do swoich programów itd. Taaak, jest WINE, ale po co go używać, skoro mogę całego Windowsa?

buri napisał(a):a jeśli programy to polecam zainstalować na wirtualnym i można spokojnie jechać


Można, ale wtedy jeden lub drugi system nie ma pełnej wydajności i nie sposób go odpowiednio oceniać. Oczywiście przełączanie się to kapitalna sprawa, bo można używać tego co się lubi, a zarazem testować / próbować czegoś zupełnie nowego.
Odpowiedz
Została przekroczona liczba 13 tysięcy pakietów w repozytorium! Smile
Odpowiedz
Pokaźna aktualizacja PCLOS''a - w przyszłym roku (KDE 4.7-4.8, kernel, biblioteki) Smile
Odpowiedz
PCLOS aka Tex o ile mnie wzrok nie myli skoncentrował sie na KDE z ominięciem G3, prawda?
Odpowiedz
Tex rozwija wersję z KDE, i to jest oficjalny desktop PCLOS-a. Wszystkie inne - LXDE, Xfce, Openbox - to wersje rozwijane przez społeczność. Chcą GNOME 3, będzie GNOME 3. Nie chcą, to nie będzie Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości