Avira AntiVir Premium plus Firewall
#1
Ogólnie wiadomo iż firewall Aviry w przeciwieństwie do antywirusa to słaba ochrona.

Jaką proponujecie dołączyć do Premium zaporę sieciową?

Testował już ktoś „System Safety Monitor” czy „Jetico Personal Firewall”?
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz
#2
Ja korzystam z Zone Alarm w wersji darmowej i nie mogę narzekać. Choć Avirę też mam w wersji free Smile I narazie nie mam wirusów na dysku więc jest okSmile
Odpowiedz
#3
Polece Ci to co sam uzywam tyle ze w wersji free czyli Online Armor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Test FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wersja platna Online Armor jest na drugim miejscu,
wersja free OA - 6 miejsce.
Roznice miedzy wersja free a platna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ewentualnie jeszcze mozesz sprobowac Comodo FW, ktory u mnie niestety sie nie sprawdzil i nie chcial dzialac poprawnie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
ma_ur70 napisał(a):Ogólnie wiadomo iż firewall Aviry w przeciwieństwie do antywirusa to słaba ochrona.

Jaką proponujecie dołączyć do Premium zaporę sieciową?

Testował już ktoś „System Safety Monitor” czy „Jetico Personal Firewall”?


Nie zgadzam się z tą opinią. Nie należy ślepo wierzyć testom. Z doświadczenia mogę napisać, że firewall Avira SS bardzo dobrze chroni komputer, a co najważniejsze jest bardzo funkcjonalny i prosty. To optymalne rozwiązanie, pomiędzy kiepską zaporą systemową, a bardzo mocnymi lecz niezbyt wygodnymi firewallami typu Comodo. Uważam, że instalowanie firewalla w przypadku Aviry SS jest nieporozumieniem.
Jeżeli instalujemy samą Avirę Premium, to co innego. Najlepszym firewallem jest płatny Outpost Firewall Pro. Z darmowych można wybrać wyjątkowo skuteczny Comodo, lub polskojęzyczny, bardzo skuteczny i prosty PC Tools.
Odpowiedz
#5
@Jurek, jasne, zawsze nalezy miec jakis dystans do testow, jednakze analizujac metodyke przeprowadzanych testow przez strone matousec.com, moge z cala pewnoscia stwierdzic ze samemu zaden z nas nie przetestowal by firewalla pod wzgledem tak wielu mozliwych zagrozen.
Polecam zapoznanie sie z poszczegolnymi Level''ami (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

), ktore poszczegolne FW musialy przejsc zeby zostaly uwzglednione w wyniku koncowym (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
@Creer
Nie kwestionuję rzetelności testów Matouseca, ale ten test nie uwzględnia wygody, funkcjonalności i sprawdza firewall w dość sztucznych i ekstremalnych warunkach. Avira SS to naprawdę znakomity pakiet i dla większości użytkowników godny polecenia.
Mam Neostradę na zwykłym modemie i gdy używałem systemowego firewalla, po połączeniu Windowsa z netem, wpadały czasem trojany TR/Crypt. Zapora Aviry SS blokuje skutecznie. Wcześniej miałem router z firewallem i też nie było problemów.
Odpowiedz
#7
Od samego początku pojawienia się Aviry Premium Security Suite 8 z niej korzystam.
Ostatnio dziennie system mi muliło.
Zauważyłem dwie rzeczy przy których się to działo:
- W„Windows Task Manager - User - ID ” pojawiała się dwójka
- W „Windows Task Manager - Processes” miałem dwa „explorer.exe”
I tak przez parę dni.
Odłączyłem neta zrobiłem przywracanie systemu o tydzień i nie uwierzycie, reakcja Aviry była taka, że musiałem wprowadzić ponownie klucz by zadziałała.
Nic to nie poprawiło więc czasowo zmieniłem Security Suite na inny i mam spokój.

Jednak chciałbym pozostać przy antywirusie Aviry, dlatego to pytanie o firewall.
Opadła mi pasja ciągłego testowania czego się da. Zdaje się na waszą wiedzę i doświadczenie.
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz
#8
@Jurek, OK, dla mnie liczy sie zarowno wygoda jak i bezpieczenstwo.
Wczesniej mialem firewalla Comodo, ktory w moimprzypadku kompletnie zawiodl - non stop podczas przegladania stron uzycie CPU dochodzilo do prawie 100%.
Poza tym w Comodo, wkurzajace jest to ze ciagle wyskakuja jakies komunikaty, mimo wczesniej ustawionego trybu "uczenia sie".

Odkad przesiadlem sie na płatna wersje Online Armor, wszystkie problemy jakie mialem z Comodo zniknely. Nie gloryfikuje tutaj OA, ale naprawde uwazam ze jest to fw wart swojej ceny. Doskonaly support na ich firmowym forum rowniez zaliczam na plus.
Jest rowniez wersja free, ale o tym pisalem juz wczesniej w tym temacie.

Ponadto, sam FW w dzisiejszych czasach to nie wszystko, bardzo istotnym jest fakt posiadania rowniez dodatkowego programu HIPS (Host Intrusion Prevention Systems), ktory informuje i pyta uzytkownika przed kazda podjeta nieautoryzowana akcja w systemie. Tym sposobem zlosliwe oprogramowanie zostanie wykryte wczesniej, jeszcze zanim rozpocznie swoj destrukcyjny proces. HIPS wykrywa rowniez Keyloggery.

Oba wymienione przeze mnie w tym poscie FW posiadaja modul HIPS, zarowno Comodo jak i Online Armor (wersja free oraz platna). Programami ktore sa stricte zaprojektowane jako narzedzia HIPS sa m.in. DefenseWall (platny), GesWall (free lub platny, dod. zawiera sandbox), lub ProSecurity (free). Rowniez wymieniony przez ma_ur70 w pierwszym poscie SSM z tego co wiem posiada te opcje.

@ma_ur70 - decyzja nalezy do Ciebie, jesli nie chcesz testowac programow, a Avira SS nie "lezy" Twojemu systemowi, radzilbym zainstalowac cos z czolowki tabeli testow Matousec''a.


edit:

Dołączam ankiety nt. jakiego FW używasz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz
jakiego programu HIPS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- obie ankiety sa ankietami wielokrotnego wyboru.

Sa to ankiety z jednego z wiekszych forow poswieconych tematyce bezpieczenstwa komputerowego i sieciowego.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
@Creer

Z tego co piszesz wiele zależy od sprzętu i systemu. Ja nie maiłem żadnych problemów z Avirą SS inadmiernym obciążeniem CPU przez Comodo a niektórzy jednak mają.

Można mówić o różnych podejściach do bezpieczeństwa. Z jednej strony są ludzie którzy nie przywiązują do tego żadnej wagi, lub używają badziewie, a z drugiej osoby, które nadmiernie chcą się zabezpieczyć. Wydaje mi się, że optymalny sposób to coś pomiędzy i więcej luzu Smile
Odpowiedz
#10
@Jurek, akurat w moim przypadku nie chodzilo o sprzet.
Comodo nie dlatego osiagal takie wartosci na mojej jednostce, moge tylko przypuszczac ze dzialo sie tak, poniewaz wystepowal jakis konflikt miedzy systemem (driverami, etc) a samym firewallem. Nie wiem jaki, nie wnikalem, nie mialem na to czasu. Odinstalowalem C. i zainstalowalem innego FW - problem zniknal. Dlatego tez, nie chcac generalizowac, podkreslilem w swoim poprzednim poscie, ze pisze tylko i wylacznie o moichdoswiadczeniach z FW Comodo.

Jesli chodzi o to wyczucie o ktorym piszesz w koncowce swojego posta, problem w tym ze ciezko znalezc tę "złota regułę", dla kazdego bedzie ona oznaczala co innego, poniewaz rozne osoby, na rozny sposob korzystaja z komputera, inna kwestią jest fakt, ze nie zawsze posiadamy wystarczajaca wiedze aby zapewnic sobie optymalny poziom bezpieczenstwa.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
@Creer

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Od pewnego czasu jestem fanem lekkich, szybkich i skutecznych pakietów, takich jak np. Avira SS. Wcześniej, to był ESET SS, ale zaczął być dziurawy. System startuje i pracuje szybko, obsługa jest prosta i wygodna. Nie ma wirusów i malware a korzystając z promocji i triali, to wszystko jest za darmo Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#12
Potestowałem więc trochę.

-Jetico Personal Firewall v2.0.2.6:
Ponoć szybki i lekki dla systemu (tylko pozornie). Przy pierwszym uruchomieniu utorrenta zawiesił się.

-Dynamic Security Agent:
Vista go nie pozwala zainstalować.

-System Safety Monitor:
100% zapory sieciowej. Nie znalazłem działającej opcji by uruchomić połączenie bezpośrednie z drugim komputerem (dawałem trusted, allow a i tak firewall blokował).

-Online Armor Personal Firewall v2:
Wyskoczył mi alert o nie kompatybilności z systemem. Mimo to urchomiłeł i pojawił mi się niebieski ekram :/ System nie potrafił się załadować.

-Online Armor Personal Firewall v3:
Po jego zainstalowaniu system dość długo się uruchamia. Natomiast co mnie mile zaskoczyło net śmiga niewiarygodnie szybko.
Tu też nie mogę sobie poradzić z połączeniem bezpośrednim.
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz
#13
@ma_ur70
Wypróbuj jeszcze Comodo i PC Tools. W tym drugim ustal wcześniej reguły dla aplikacji, ponieważ niektóre jak np. LimeWire, czy MPC mogą się wieszać.
Możesz jeszcze przetestować Avirę SS. Bardzo szybki i skuteczny pakiecik.
Odpowiedz
#14
@ma_ur70, wersja v2 OA nie jest przeznaczona pod Viste.
V3 jest na Viste, w tym tygodniu albo w przyszlym, maja wydac wersje finalna v3, bo narazie jest w fazie Beta.

Co do polaczen, probowales dawac na Trust w tej zakladce (patrz: załącznik)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#15
Avira_S_S ma słabiutki firewal.Wiem bo mam.Tzn.miałem ale odinstalowałem.Z całego security pozostała reszta a zainstalowałem najnowszego outposta.Jak na razie współpracują ze sobą.A dzięki funkcji impreovenet jego konfiguracja jest prosta.
Odpowiedz
#16
Tak. Zmieniłem tam ręcznie na Trust.
Nie zwróciłem natomiast uwagi, że Armor wyłączył mi "Network discovery" i "File sharing" a bez nich połączenia nie będzie Smile
Teraz już działa.
Nigdy w życiu nie ściągałem tak szybko plików z netu jak teraz mając Online Armor Personal Firewall.
Creer jest tam jakaś opcja by przyspieszyło mi start systemu?

PC Tools_a potestuję przed formatem. Wersja czwarta jest jakaś ubezwłasnowolniająca czy coś. Wielu użutkowników ma problemy.
Nie chciałbym mieć firewalla który nie pozwala mi zdecydowć co mam bloknąć a co nie.
Comodo już nie raz wypróbowywałem - zawsze rezygnowałem z niego, więc sobie odpuszczę (chociaż ma coraz lepsze opinie i wyniki w testach).
Pentium E5300(akceleracja płytowa do 21-24%), 2GB DDR2-800(akceleracja płytowa do 21-24%), Gigabyte GA-EP43_UD3Lrev.1.2, HIS HD 5750 512Mb, Avira10. System Operacyjny: Foundation Suite 5 (x64) featuring Windows 7
Odpowiedz
#17
Cytat: Nigdy w życiu nie ściągałem tak szybko plików z netu jak teraz mając Online Armor Personal Firewall.


To co ty używałeś że muliło ci sieć.Dobrze wiedzieć by nie trafić kiedyś na to.
Odpowiedz
#18
ma_ur70 napisał(a):Creer jest tam jakaś opcja by przyspieszyło mi start systemu?


Nie, o dziwo niektorym system laduje sie tak samo jak przed instalacją, innym wolniej o kilka-kilkanascie sekund. Nie wiem od czego to zalezy, ale czy te kilka sekund robi az taka roznice? Wink
Na pocieszenie moge powiedziec, ze w nowej wersji v3 maja to poprawic.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
zbycho napisał(a):Avira_S_S ma słabiutki firewal.Wiem bo mam.Tzn.miałem ale odinstalowałem.Z całego security pozostała reszta a zainstalowałem najnowszego outposta.Jak na razie współpracują ze sobą.A dzięki funkcji impreovenet jego konfiguracja jest prosta.


Na jakiej podstawie twierdzisz, że Avira SS posiada słaby firewall? Uważasz tak, ponieważ zobaczyłeś sztuczny i ekstremalny jeden test Matouseca, czy też ulegasz sugestiom kolegów z forum?
Przy ocenie programu, szczególnie negatywnej trzeba być ostrożnym. Ja biorę pod uwagę osobiste doświadczenie z danym softem, opnie na wielu forach a potem wiele różnych testów. Mam najprostszy modem na Neostradzie. Od kiedy mam Avirę SS nic nie wpada z sieci i system jest czysty Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#20
Jurek napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz, że Avira SS posiada słaby firewall? Uważasz tak, ponieważ zobaczyłeś sztuczny i ekstremalny test Matouseca, czy też ulegasz sugestiom kolegów z forum?
Najważniejsze jest osobiste doświadczenie Smile

Pozdrawiam!


Z tego co napisałeś to Twoje podejscie jest dla mnie niezrozumiale.
To tak jakbys chcial kupic najbezpieczniejszy samochod w swojej klasie... Na samym poczatku skreslasz testy zderzeniowe Euro NCAP (ktore sa przeciez ekstremalne bo badaja pojazd podczas zderzenia), olewasz gwiazdki i polegasz wylacznie na swoim osobistym doswiadczeniu ktore opiera sie na...? jezdzie probnej, na opukaniu nadwozia, a moze na malym tescie zderzeniowym z plotem w ogrodzie przy predkosci 5km/h?

Ale przejdzmy do rzeczy - chodzi mi oto, ze (jak pisalem wczesniej) nikt z nas nie posiada wiedzy i narzedzi takich ktore umozliwia nam przetestowanie oprogramowania ktore posiadamy, tak samo jak nie przetestujemy samochodu do czasu wypadku. Tutaj jest podobnie, dlatego lepiej miec pewnosc ze nawet w sytuacjach ekstremalnych, jak to ująłes, jestesmy zabezpieczeni optymalnie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości