ESET Nod32 v4 - wersje niestabilne
#1
Od wczoraj testuję. Jestem w szoku: szybki, nie muli i - jeśli to nie podpucha - wyjątkowo skuteczny. Dlaczego? Otóż, wcześniej na notebooku miałem F-Secure, "starego" ESET-a i (do wczoraj właśnie) KIS2009. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy po pierwszym skanowaniu Esetem 4.0 znalazły się w kompie dwa trojany! Oczywiście usunął je.

Program daje się jeszcze bardziej spersonalizować niż poprzednia wersja. Zajmuje jedynie 29,8 Megabajtów i posiada rozbudowaną analizę graficzną swej pracy (podobną jak KIS 2009).

Sam nie wiem, co o tym sądzić...
Odpowiedz
#2
Odnośnie tych trojanów - skanowałeś te pliki przed ich usunięciem np na virustotal ? Może to fałszywe alarmy były Smile
Odpowiedz
#3
Nie skanowałem. Tak mnie zatkało, że natychmiast je skasowałem z kwarantanny Smile
Odpowiedz
#4
Więc tak naprawdę nie wiadomo czy to były faktycznie trojany czy fałszywe alarmy Smile
Odpowiedz
#5
Link do ESET Smart Security 4.0 Beta 1:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
ESET Nod4.0 Beta 1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zdjęcia nowego Noda!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o wygląd to niewiele się zmienił, ciekawe jak z wykrywalnością wirusów i obciążeniem systemu. Mimo to zostaje na razie przy Avirze Premium Smile
Odpowiedz
#8
Może by ktoś przetestował go na tej słynnej naszej paczuszce z wirkami oraz na wygaszaczu ekranu na którym również testowaliśmy antywirusy? Smile
Odpowiedz
#9
paczka 3732 nowy NOD(bez konfiguracji!!) znalazł 3618 czyli tyle ile strara wersja!napewno będzie ulepszany silnik skanujący w końcu to dopiero 1 BETA!!
Odpowiedz
#10
Dozamet1 napisał(a):paczka 3732 nowy NOD(bez konfiguracji!!) znalazł 3618 czyli tyle ile strara wersja!napewno będzie ulepszany silnik skanujący w końcu to dopiero 1 BETA!!


Wykrywalność na tej paczce stosunkowo mizerna Sad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
A to dowód

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
Tak jak wcześniej wspomniał Dozamet1 jest to dopiero I Beta więc nie możemy po niej za wiele oczekiwać. Myślę że wersja finalna będzie dużo lepsza Smile
Odpowiedz
#13
Ostatnio wiele mówi się o tym, że wykrywanie wirusów przez skanowanie paczek... nie ma wielkiego sensu. Dlaczego? Ponieważ żaden wirus nie działa tak, że po prostu sobie jest Smile
Odpowiedz
#14
Czytając testy na av comparatives rozczarowałem się skutecznością Nod32 3. Nawet avg jest od niego lepszy.
Mam nadzieję że 4 będzie lepsza (oby).
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tu wszystkie wersje beta NOD 32 i ESS
Odpowiedz
#16
Tak przy okazji wersje BETA ESS nie są wspierane przez producenta Wink Śmieszą mnie "trochę" te wasze testy na tej paczce wirusów Grin Myślicie, że jeśli AV wykrywa więcej robaków w tej paczce to znaczy, że jest lepszy ? Smile

Warto zaznaczyć, że jako jedyny AV ESET 3.0 dostał ocenę od AV-comparatives: ADVANCED + Smile Miło również, że NIS 2009 działa o wiele wiele szybciej niż poprzednie wersje... czas chyba pomyśleć o zmianie Grin
Odpowiedz
#17
Ratatui napisał(a):Warto zaznaczyć, że jako jedyny AV ESET 3.0 dostał ocenę od AV-comparatives: ADVANCED + Grin


Tylko i wyłącznie za sprawą małej ilości fałszywych alarmów, a nie za skuteczność w wykrywaniu zagrożeń ESET dostał Advanced+ Smile
Odpowiedz
#18
Ratatui napisał(a):Tak przy okazji wersje BETA ESS nie są wspierane przez producenta Wink Śmieszą mnie "trochę" te wasze testy na tej paczce wirusów Grin Myślicie, że jeśli AV wykrywa więcej robaków w tej paczce to znaczy, że jest lepszy ? Smile

Warto zaznaczyć, że jako jedyny AV ESET 3.0 dostał ocenę od AV-comparatives: ADVANCED + Smile Miło również, że NIS 2009 działa o wiele wiele szybciej niż poprzednie wersje... czas chyba pomyśleć o zmianie Grin


Przez kilkanaście lat używałem różnych antywirusów, najdłużej NOD32 i Avirę. Test który robiliśmy na paczce traktowaliśmy raczej jak zabawę i nikt z nas nie pisze, że świadczy onbezwzględnie które AV są najskuteczniejsze Smile
Warto jednak przyglądnąć się bardziej profesjonalnym testom z tego roku i opiniom wielu naszych userów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


NOD32 posiada bardzo dobrą ochronę proaktywną ale niezbyt dobrą niestety bazę wirusów i wielu ludzi pisze, że przepuszcza trojany. Sam tego doświadczyłem.
Norton dokonał przełomu w lekkości i szybkości ale nadal nie jest zbyt skutecznym antywirem. Nie jestem fanatykiem żadnego softu, ale od kiedy używam Aviry Premium i Outposta Firewalla, system mam czysty a surfuje po necie i ściągam pliki bardzo nieostrożnie Smile

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#19
Tak czy owak produkty firmy eset są jednymi z najlepszych programów zabezpieczających na rynku.
To nie podważalny fakt.
Odpowiedz
#20
Mam jedno pytanie czy waszy zdaniem nod jest lepszy od aviry bo tak się zastanawiam czy nie zmienić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości