NIS 2012 - cena na Allegro!
#1
Witam,

Szukam softu na domowe komputery dla rodziny abym miał z nimi względny spokój. Padło na NIS 2012.
Wpadłem na popularne aukcje i znalazłem coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To jakaś ściema czy co? Gdzie jest haczyk?
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak na szybko znalezione. Pierwsze kilka postów. Najciekawszy jest ten z Policją.
Ja bym się w to nie bawił. A musi być koniecznie płatny?
Jest tyle dobrych rozwiązań za free np. Avast.
Odpowiedz
#3
Nie ma haczyka. Dostajesz samą licencję, bez płyty i zbędnych pierdół. Program ściągasz z neta i dlatego tak tanio.

Kod:
ESD (ang. Electronic Software Distribution - elektroniczna dystrybucja oprogramowania) - metoda bezpośredniego rozpowszechniania komercyjnego oprogramowania komputerowego za pośrednictwem Internetu.



Jeśli to jest firma to raczej nie ma problemu, a jeśli prywatny użytkownik to jest ryzyko.
Odpowiedz
#4
Avast free jest + firewall comodo.
Ale tutaj czasem trzeba coś potwierdzić bo fireewall lubi zapytać. Chciałbym nie kazać ludziom z rodziny wiedzieć co za proces wyłazi lub włazi do kompa bo to zwykli użytkownicy. Dlatego pomyślałem o NIS 2012.
Chociaż może zostawię tak jak jest, bo to chyba względnie dobre połączenie.
Odpowiedz
#5
To bardzo dobre połączenie. Comodo można tak ustawić, żeby się nic nie pytał. Zacząć trzeba też od tego jaki system. Jak x64 to wystarczy Avast + zapora systemowa. Jak chcesz to oczywiście możesz kupić NISA to bardzo dobry produkt ale nie jakieś zlewki z Allegro. Sprawdź sobie ceny w na banerze na górze forum.
A co do obecnego zestawu to poczytaj trochę o konfiguracji Comodo. Ja instalowałem to na komputerach ludzi, którzy internet kojarzą wyłącznie z niebieskim E i jakoś nie narzekają. Da się to poustawiać jak się chce ale trzeba trochę poczytać.
W razie czego możesz się zapytać na forum.
Odpowiedz
#6
rafikrafiki napisał(a):Nie ma haczyka. Dostajesz samą licencję, bez płyty i zbędnych pierdół. Program ściągasz z neta i dlatego tak tanio.

Kod:
ESD (ang. Electronic Software Distribution - elektroniczna dystrybucja oprogramowania) - metoda bezpośredniego rozpowszechniania komercyjnego oprogramowania komputerowego za pośrednictwem Internetu.



Jeśli to jest firma to raczej nie ma problemu, a jeśli prywatny użytkownik to jest ryzyko.

Wersje ESD nie są tańsze 10x bo są ESD. Cos tu śmierdzi, z resztą teraz dopisali uwagę, że klucze niedostępne.
Odpowiedz
#7
Zwykle to bywa tak, że jakiś pracownik sklepu komputerowego zbiera gdzieś klucze, dopóki mu aukcji nie zamkną.
Odpowiedz
#8
Wszystko cacy do czasu aż nie skontaktujemy się z supportem, którego defacto mieć nie będziemy. W jakim celu kupuje się płatny soft zabezpieczający jak nie ze względu głównie na support?
Jakbym miał korzystać z takiej licki to już wolałbym jechać na czymś bezpłatnym lub poczekać na promocje.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Zresztą po co płacić jak można znaleźć jakąś promocję i po sprawie.
Odpowiedz
#10
Gdzieś kiedyś czytałem, że jeżeli natrafimy na oszusta to przykładowo właśnie Symantec ponoć w zamian za dane sprzedawcy może nam przekazać oryginalną licencję. Ile w tym prawdy to nie wiem, ja miałem podobny numer ale z Microsoftem.
Druga sprawa - jeżeli znasz się na cenach i kupisz coś, co jest autentycznie zbyt tanie jak na normalne koszty i okaże się to oszustwem to... sam możesz być oskarżony o paserstwo oprogramowania.
Odpowiedz
#11
Co do paserstwa to sprawa zawsze jest trudna. Nie będę rozwijał ale generalnie sprzedawca odpowiednią formą sprzedaży może zacierać intencje paserstwa umyślnego po stronie kupującego robiąc nieświadomie z niego ofiarę oszustwa (ratując mu dupsko). Wiedza z codziennych starć.

Z tego co widzę właśnie Allegro usunęło aukcję.
Odpowiedz
#12
lukasamd napisał(a):Gdzieś kiedyś czytałem, że jeżeli natrafimy na oszusta to przykładowo właśnie Symantec ponoć w zamian za dane sprzedawcy może nam przekazać oryginalną licencję. Ile w tym prawdy to nie wiem, ja miałem podobny numer ale z Microsoftem.


Cała prawda, bo sam miałem takową sytuację jakieś 2 lata temu. Po podaniu numeru aukcji, danych sprzedającego i przesłaniu klucza, jeszcze w tym samym dniu dostałem oryginalną licencję esd od Symanteca.
KIS 2015 + MBAM, HITMAN PRO
Odpowiedz
#13
Sam mam taki klucz KIS 2012 i działa, te klucze nie są z polskiej dysrtybucji bo Kaspersky Polska nie prowadzi sprzedarzy kluczy KIS 2012 na jedno stanowisko, z jakiej dystrybucji są, to nie mam pojecia, ale jak ktos chce to moge mu sprzedac Smile
Odpowiedz
#14
michałwawa napisał(a):Sam mam taki klucz KIS 2012 i działa, te klucze nie są z polskiej dystrybucji bo Kaspersky Polska nie prowadzi sprzedaży kluczy KIS 2012 na jedno stanowisko, z jakiej dystrybucji są, to nie mam pojecia, ale jak ktos chce to moge mu sprzedac Smile
Bez sensu. To jaki sens wydawać na coś pieniądze z czego nie skorzystamy w pełni. To już wole kupić rzeczpospolitaraz na jakiś czas z kisem i na to samo wyjdzie a i bonusowo bedę miał co poczytać.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#15
klucz aktywowałem w programie sciągnietym z dobreprogramy czy instalki juz nie pamietam, ale działa i wszystko jest po polsku


Dodano: 29 sty 2012, 23:56

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tu koles sprzedaje po 25 pln
Odpowiedz
#16
w takim razie powodzenia w takiej transakcji... za tą kasę to już wolałbym iść do kina. a ten regulamin, cytuje "5. Na komentarze czekamy do 7 dni. Po 7 dniach osoby, które nie wystawiły komentarza będą zgłaszane o zwrot prowizji." wtf...?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#17
No fakt , co to za zmuszanie do wystawienia komentarza do 7 dni ?:crazy:
Boją się negatywów jak kluczyk padnie.
Odpowiedz
#18
Ciekawym trikiem byłoby kupić taką licencję za 10 zeta. Następnie napisać do suportu Symanteca, że nie jesteśmy pewni czy licencja jest oryginalna i w taki sposób można by było otrzymać od nich prawdziwy kluczykGrin
Odpowiedz
#19
Ja kiedyś kupiłem lickę na NIS na Allegro w okazyjnej cenie i po formacie już nie mogłem aktywować programu tym kluczem. Nie zgłosiłem wtedy tego do Symanteca, bo w sumie to zostało mi około 40 dni ochrony i prawdę mówiąc, to wtedy nie wiedziałem, że można otrzymać legalny klucz po zgłoszeniu.
Niedrogo można kupić licencję ESD w tym sklepie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cena to $20, więc nie jest to wielki wydatek.
Odpowiedz
#20
za 59 mozna kupic wersje box na allegro ,bez kombinacji...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości