Test skutecznosci Antywirusów na najnowsze zagrożenia
#1
Test z konca grudnia ''08, przetestowano 17 popularnych antywirusow w tym 2 programy typu HIPS.

Lista przetestowanych AV:
Avast Antivirus Professional 4.8-1229
AVG Internet Security 8.0.156
Avira Premium Security Suite 8.1.0.367
BitDefender Internet Security 2008 (11.0.17)
Dr.Web 4.44
Eset Smart Security 3.0.667
F-Secure Internet Security 2008 (8.00.103, he STRIM.Antivirus)
G DATA Internet Security 2008
Kaspersky Internet Security 2009 (8.0.0.454)
McAfee Internet Security Suite 8.1
Microsoft Windows Live OneCare 2.5
Norton Internet Security 2008 (15.5.0.23)
Outpost Security Suite 2009 (6.5.2358)
Panda Internet Security 2008 (12.01.00)
Sophos Anti-Virus 7.3.5
Trend Micro Internet Security 2008 (16.10.1182)
VBA32 Workstation 3.12.8


Lista przetestowanych programow typu HIPS:
DefenseWall HIPS 2.45
Safe''n''Sec Pro 3.12


Wyniki testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Wiecej danych dotyczacych metodologii i wynikow testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
DefenseWall najlepszy, ale nie 100% Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
Nie ma i zapewne nie bedzie rozwiazania ktore w 100% zabezpieczy nas i nasz sprzet przed roznymi zagrozeniami, mozemy natomiast zoptymalizowac nasze bezpieczenstwo jak tylko jest to mozliwe na chwile obecna.

DefenseWall naprawde robi wrazenie (niby jest a w ogole tego nie odczuwam Smile ), poza tym doskonaly support ze strony CEO Ilya Rabinovich - brawo oby tak dalej.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
nod jak zwykle tragedia avira ok kasper wysoko poszedł
defencewall robi wrażenie, niezłe narzędzie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Test programów Av wygrał program typu HIPS, ironia.
Czy to koniec ery programów AV i przyjście na programy które zapobiegają, a nie leczą?
Ja wolę bardziej wypróbowane formy ochrony. Jeszcze nie zamieniłbym antivirusa na HIPS-A.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#6
Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak też jeden test nie jest wyrocznią skuteczności AV.
Antywirusy które ja darzę największym zaufaniem a więc Avira i Kaspersky potwierdziły bardzo wysoką skuteczność w kolejnym już teście.

Ciekawe co na to zaciekły fan Nortona i Noda VenomX ? Smile
Odpowiedz
#7
on na to zapewne jak na lato
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Serafin - w mysl powiedzenia - prevention is better than cure - mysle ze przyszlosc nalezec bedzie glownie do programow ktore przede wszystkim zapobiegaja infekcjom.
Ja wrocilem do Aviry Personal, ktora dziala sobie w tle wspolgrajac z defensewallem i OA... a niech sobie bedzie poki co nie odczuwam tego ze dziala Smile
Tworcy AV, boja sie programow typu sandbox, czy takich ktore wprowadzaja w stan wirtualizacji cale dyski i partycje - to naturalne, bo jesli wiecej osob korzystalo by z tego typu rozwiazac - programy antywirusowe stracily by swoja pozycje na rynku.
Antywirusy sa rozwiazaniem ktore ma juz kilkanascie lat, nie twierdze ze sa przestarzale jednak biorac pod uwage ilosc powstajacych kazdego dnia wirusow, czas zanim zostana odkryte/zaraportowane firmom AV i wkoncu znajda sie w codziennych aktualizacjach na naszych laptopach/komputerach klasy pc - nalezy powaznie zastanowic sie nad ich skutecznoscia w walce z nowym "syfem".
Programy typu Sandbox, HIPS sa stosunkowo nowym rozwiazaniem przemyslanym pod wzgledem optymalnej ochrony przed nieautoryzowanymi zmianami w systemie przez roznego rodzaju malware, spyware, rootkitami, wirusami, etc. Dlatego mysle ze warto zainteresowac sie tym tematem i wspomoc nasze AV programem tego typu, dla wlasnego bezpieczenstwa i spokoju.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):Tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak też jeden test nie jest wyrocznią skuteczności AV.
Antywirusy które ja darzę największym zaufaniem a więc Avira i Kaspersky potwierdziły bardzo wysoką skuteczność w kolejnym już teście.

Ciekawe co na to zaciekły fan Nortona i Noda VenomX ? Smile

To tylko test a praktyka jest zupełnie inna...Jeśli kiedykolwiek ten antywirus mnie zawiedzie , wpuści zagrożenie o wysokim ryzyku wtedy pomyślę nad zmianą AV, jak na razie spisuje się na medal , tak więc nie myślę o zmianie . Poza tym czekam na wersje 4.0 uważam , że może być znacznie lepiej...czas pokażę .
Odpowiedz
#10
HIPS nie zamknie całkowicie drogi wirusom do systemu a jeżeli mocny wirus się przedostanie, to też nie wiele pomoże. Doświadczyłem tego na własnej skórze Smile
Nie przeceniałbym tego rodzaju ochrony. Moim zdaniem podstawa to AV ze skanerem HTTP i POP3, firewall i dopiero na trzecim miejscu HIPS.
Odpowiedz
#11
Jurek mylisz sie, jesli klikasz na wyskakujace okna "jak popadnie" to wtedy HIPS zawiedzie, jesli czytasz informacje, ochrona HIPS jest bardzo silna ochrona dla systemu, poniewaz informuje o kazdejakcji ktora chce wykonac dany program/plik wykonywalny.
Bolaczka AV sa bazy wirusow, ktore nigdy nie sa na tyle aktualne naile powinny byc.
AV uplasowalbym na 3 miejscu na liscie niezbednych aplikacji zabezpieczajacych.
Zreszta DefenseWalla posiadam nie ze wzgledu na jego HIPS, bo od tego mam swietny i cichy HIPS wbudowany w Online Armor, ale trzymam go za sandbox policy, czyli dzialanie na zasadzie polityki piaskownicy. W testach opublikowanych na YouTube:
PART 1 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PART 2 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PART 3 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


...widac wyraznie na czym ona polega i jak trzyma nasz system z dala od infekcji i innych syfow.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
Creer napisał(a):Jurek mylisz sie, jesli klikasz na wyskakujace okna "jak popadnie" to wtedy HIPS zawiedzie, jesli czytasz informacje, ochrona HIPS jest bardzo silna ochrona dla systemu, poniewaz informuje o kazdejakcji ktora chce wykonac dany program/plik wykonywalny.
Bolaczka AV sa bazy wirusow, ktore nigdy nie sa na tyle aktualne naile powinny byc.
AV uplasowalbym na 3 miejscu na liscie niezbednych aplikacji zabezpieczajacych.
Zreszta DefenseWalla posiadam nie ze wzgledu na jego HIPS, bo od tego mam swietny i cichy HIPS wbudowany w Online Armor, ale trzymam go za sandbox policy, czyli dzialanie na zasadzie polityki piaskownicy. W testach opublikowanych na YouTube:
PART 1 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PART 2 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PART 3 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


...widac wyraznie na czym ona polega i jak trzyma nasz system z dala od infekcji i innych syfow.


Ty masz swoje zdanie a ja swoje, to wcale nie oznacza, że musimy się nie lubić lub spierać czy przekonywać przez następne 11 postów Smile
Mój system jest czysty a bardzo dużo wirusów zablokował Webguard i Guard Aviry. Klikam na co mam ochotę bez żadnych ograniczeń i zahamowań. Outposta ma w trybie normalnym z automatycznymi regułami i wszystko robi samoczynnie. Dla mnie oprócz wysokiej skuteczności bardzo ważny jest komfort Smile

Dobranoc.
Odpowiedz
#13
Nie zamierzam sie z nikim spierac, tylko przedstawilem swoja opinie tak samo jak Ty swoja we wczesniejszym poscie. Mysle ze wymiana zdan i pogladow jest potrzeba bo dzieki temu mamy okazje poznac cos nowego, nauczyc sie czegos, byle to bylo w granicach normy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#14
VenomX napisał(a):To tylko test a praktyka jest zupełnie inna...Jeśli kiedykolwiek ten antywirus mnie zawiedzie , wpuści zagrożenie o wysokim ryzyku wtedy pomyślę nad zmianą AV, jak na razie spisuje się na medal , tak więc nie myślę o zmianie . Poza tym czekam na wersje 4.0 uważam , że może być znacznie lepiej...czas pokażę .



A mi się wydaje że uważasz że " to tylko test " z tego względu że NOD wypadł tutaj doprawdy kiepsko Grin
Odpowiedz
#15
Pablosss napisał(a):A mi się wydaje że uważasz że " to tylko test " z tego względu że NOD wypadł tutaj doprawdy kiepsko Grin


W tym co piszesz Pablosss jest dużo prawdy ale nie porównywałbym tego mało znanego testu z prestiżowym AV-COMPARATIVES który bardzo wszechstronnie testuje AV. Masz w nim również szczegółowe informacje i dokładnie wiadomo co jest grane Smile
Odpowiedz
#16
Jurek napisał(a):Masz w nim również szczegółowe informacje i dokładnie wiadomo co jest grane Smile


W tym teście o którym mówimy wiadomo jest tyle że programy testowane były na standardowych ustawieniach i na 38 wybranych szkodnikach Smile
Odpowiedz
#17
Już tyle testów udowodniło że nod i norton to kaszanka że nikt nie powinien mieć wątpliwości!Oprócz jednej osoby he!
Odpowiedz
#18
Znalazlem ciekawy artykul dotyczacy stosowania AV w dzisiejszych czasach -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Kilka miesiecy temu czytalem rowniez obszerny artykul na Wilders apropos sensu stosowania AV, ogolnie zdania sa podzielone, a prawda zapewne lezy gdzies po srodku.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):To tylko test a praktyka jest zupełnie inna...Jeśli kiedykolwiek ten antywirus mnie zawiedzie , wpuści zagrożenie o wysokim ryzyku wtedy pomyślę nad zmianą AV, jak na razie spisuje się na medal , tak więc nie myślę o zmianie . Poza tym czekam na wersje 4.0 uważam , że może być znacznie lepiej...czas pokażę .



A mi się wydaje że uważasz że " to tylko test " z tego względu że NOD wypadł tutaj doprawdy kiepsko :)Jakby zdobył jakąś nagrodę lub uzyskałby lepszy wynik to pisałbyś zupełnie inaczej, tak jak ma to miejsce na podstawie testów AV-COMPARATIVES oraz VIRUS BULLETIN:) A skoro test to, tylko test to czemu testy tamtych organizacji są dla Ciebie wyznacznikiem jakości NOD-a i NAV, a ten test nie jest? Przecież to tylko testy, a praktyka jest inna :D

Może i pisałbym zupełnie inaczej, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt , że nie ma takiego antywirusa który to we wszystkich istniejących testachzawsze by wygrywał . W ostatnim teście AV COMPARATIVES Aviranie uzyskała certyfikatu Advanced+ w przedostatnim VIRUS BULLETIN nie udało jej się zaliczyć. W jakimś tam teście ANTI-MALWARE również nie wypadła zbyt rewelacyjnie . Sam na przykładzie Avirypowinieneś wyciągnąć pewne wnioski. Nie ma antywirusa idealnego, który to by był na tyle prestiżowy aby wygrywał we wszystkich testach .
Odpowiedz
#20
Ojej avast! nie był pierwszy ;( - to oczywiście ironia Smile
Używam tego co uważam i nie narzucam innym tego samego Smile
Pozdrawiam

PS. Jaki firewall do avast! ? Podobno ten w Viście wystarcza na zaawansowanych ustawieniach Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości