Cztery darmowe antywirusy kontra zagrożenie WinLock
#1
Przeprowadziłem test na zagrożeniu WinLock (zamieszczonego w temacie z paczkami przez ReviewsAntivirus )
Testowałem programy:

1. avast! Free 7.0.1426

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. AVG Anti-Virus Free Edition 2012 12.0 Build 2171a4967

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3. Avira Free Antivirus 2012 12.0.0.898

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4. Immunet Protect 3.0.5.7970

Link do testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Żaden z antywirusów nie wykrywał tego pliku w czasie przeprowadzania testu! To test ochrony przed nieznanymi zagrożeniami. Miałem zamiar przetestować Pandę, jednak już wykrywałą go jako podejrzanego i usunęła.

Filmiki trwają około dwóch minut każdy.
Odpowiedz
#2
Dziekuję za test!
Odpowiedz
#3
Nie ma problemu, sam byłem ciekaw jak poradzi sobie na przykład AVG ze swoim IDP.
Odpowiedz
#4
Jakiś wysyp testów teraz mamy.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#5
Flash999 napisał(a):Nie ma problemu, sam byłem ciekaw jak poradzi sobie na przykład AVG ze swoim IDP.

Niestety mój ulubieniec.. z resztą niech wszyscy obejrzą testyGrin Mozna by tez tak było sprawdzić płatne wersje programów. Czasem jeden szkodnik podwaza mase testów.
Dałeś mi do myslenia!
Odpowiedz
#6
Dla mnie to też zaskoczenie. Kiedyś widziałem test, w którym przy podobnej sytuacji wyskoczył alert IDP i usunął bezproblemowo.
@Galactico
Przeprowadziłem, bo akurat miałem chwilę wolnego czasu i 0-day Wink.

Plik, który służył do testów:
[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

password: sg[/malware]
Odpowiedz
#7
Flash999 napisał(a):Dla mnie to też zaskoczenie. Kiedyś widziałem test, w którym przy podobnej sytuacji wyskoczył alert IDP i usunął bezproblemowo.

No cóz, parasolka za to udowodniła,że jej "heurystyka" prezentuje soba "wysoki" poziom. Natomiast zadziwił mnie zwyciezca testu, tak czesto sa wieszane na nim psy, a tu proszęGrin
Odpowiedz
#8
Ładny szybki teścik, za który ładnie dziękujeBeer
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
To świadczy o tym, że AutoSandbox na prawdę działa, niektórzy sądzą, że jest jak sito. Będę próbował przeprowadzać podobne testy na innych malware.
Odpowiedz
#10
A czy można wyprosic taki test także płatnych softów. Takie porównanie. Nie mówię żeby testowac naście programów,ale choć te najpopularniejsze typu avast free, avira free, avg free, panda cloud , microsoft vs, kaspersky,norton, f secure, mcafee czy eset(oczywiscie wybrane z nichGrin).
Odpowiedz
#11
Sporządźcie listę, a pojawią się te, które chcecieWink .
Odpowiedz
#12
Dziwne że Avira na VirusTotal to wykrywa.... Chyba że "AntiVir" to jakiś inny program.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

podałem link do raportu na VirusTotal
Odpowiedz
#13
Flash999 napisał(a):Sporządźcie listę, a pojawią się te, które chcecieWink .

w takiej sytuacji ja zgłaszam az 10 tych ,które wymieniłemGrin
Odpowiedz
#14
To ja bym prosił jeśli to możliwe EAM Beer
Odpowiedz
#15
Po co Ci Emsisoft - już Winlock-a połknął:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Hmm szkoda, że AVG nie podołał. Myślałem, że IDP go wykosi ładnie, a tu masz... A pytanko mam, czemu używasz starszej wersji AVG? Jest już nowsza.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#17
Też myślalem, że IDP zablokuje natychmiast zagrożenie, avast! popisał się piaskownicą w tym przypadku. ;P
Odpowiedz
#18
Nie chcę być złośliwy,ale ostatnio rozpętała się dyskusja o wyższości AVG nad F-Secure, i jego IDP który wszystko kosi.
Ciekawe jak Deep Guard by sobie poradził, w tym przypadku Smile
Odpowiedz
#19
Flash999 , dzięki za testBeer
Odpowiedz
#20
Teścik bardzo fajny, dzięki Flash999. Jednak, podobnie jak Borzuck, pytam dlaczego użyłeś starszej wersji AVG skoro jest nowsza?
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości