Zabezpieczenie netbooka
#1
Witam
Potrzebuję solidnego zabezpieczenia netbooka, który nie będzie zamulać
a będzie skuteczny. Zawsze używałem Ess oraz Avirę free, które dobrze
współpracowały i byłem zadowolony. Muszę wybrać pomiędzy takimi av jak:
-Eset
-Kaspersky
-Avg
-F-secure
-Avira

System operacyjny:
Windows 7 32 bity
Komputer do wszystkiego, trochę do grania, oglądanie filmów, torrenty, poczta, portale społecznościowe, fora - wszystko co wymaga logowania się.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Samsung n210
Dysk: 160 gb
Ram : 1 gb
Procesor: Samsung n4501.67 Ghz
Odpowiedz
#2
Mamy rozumieć, że może to być oprogramowanie zarówno płatne jak i darmowe? Kaspersky raczej odpada. A jeśli można zapytać, to dlaczego musisz wybierać między tymi pięcioma? Wymagania firmy?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Netbook, czyli będziesz go nosił ze sobą wszędzie i podłączał się do różnych sieci bezprzewodowych. W takim przypadku podstawą jest solidny firewall. Na razie zaproponuję Comodo Firewall bądź PrivateFirewall i Avirę Free.

Jednak ważną i nierozstrzygniętą kwestią pozostaje odpowiedź na pytanie czy ma to być oprogramowanie płatne czy darmowe?
...
Odpowiedz
#4
Ja bym dał ESET-a AV + COMODO Firewall.

A jeśli w pełni darmowe to tak jak wyżej: AVIRA i Comodo.
Odpowiedz
#5
A PandaCloud PRO? (mam nieaktywowany kluczyk jakby co?)
Ja używam NISa z ostatniej promocji ale wacham się czy nie zamienić na Pandę właśnie.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#6
Mocna ochrona: jak z podpisu
U mnie się sprawdza na wirtualnym xpw macbooku.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Sam nie tak dawno przerabiałem podobny problem i dość długo szukałem w miarę przyzwoitego zabezpieczenia dla mojego netbooka, które oferując przyzwoity poziom ochrony przede wszystkim pozostałoby lekkie dla jego skromnych zasobów (również Samsung, tyle że N150 Plus z 1 GB ramu).

Testując znaczną większość najpopularniejszych pakietów mogę podzielić się następującymi sugestiami:
Kasper - mielił dyskiem i bardzo często katował pamięć i procesor, wyraźnie spowalniając pracę całego systemu
F-Secure - było znacznie lepiej, zwłaszcza gdy chodzi o procesor i dysk, ram - minimum 50MB
AVG - niby przyzwoicie w każdym z aspektów, zużycie na poziomie średnim - ciut mniej niż F-S, ale wyraźnie spowalniał start systemu i niektórych aplikacji
Avira - ram i dysk nie najgorzej, ale szarpała prockiem jak diabli (niewiele mniej niż Kasper).
Esest - nie testowałem bo już od dłuższego czasu mam złe zdanie o tym sofcie (choć zaznaczam, że to jedynie moje subiektywne odczucia)

Podsumowując - pomijając Eseta - z wyżej wymienionych najbardziej skłaniałbym się ku F-Secure, bo zużycie pamięci nadrabia niezłymi wynikami w ochronie i detekcji, poza tym u mnie nie spowalniał pracy systemu, ani jego rozruchu, ani też uruchamianych aplikacji.

Proponowałbym natomiast wypróbowanie Nortona w następujących, przykładowych konfiguracjach:
1. Norton AV + Comodo FW
2. Norton AV + Private Firewall + Sandboxie + Malwarebytes Anti-Malware/Hitman
3. Norton Internet Security + Sandboxie + Malwarebytes Anti-Malware/Hitman Pro jako okresowy skaner na żądanie

W każdym z przypadków jest na tyle lekko, że netbooku da się pracować w każdych okolicznościach, bez mulenia, mielenia i przegrzewania.
Ja zostałem ostatecznie przy trzeciej opcji - NIS bardzo łagodnie obchodzi się z procesorem, dysk nie cierpi, ram ok. 10 do 12 MB w stanie spoczynku.
Jest to oczywiście rozwiązanie komercyjne (lub częściowo komercyjne - jeśli tylko w grę wchodzi tylko Norton AV), ale zawsze można skorzystać z wciąż aktualnej i opisywanej na forum promocji na 180-dniowy trial produktów Symanteca.
Odpowiedz
#8
Oprogramowanie może być zarówno płatne, jak i darmowe.
nikita napisał(a):Mamy rozumieć, że może to być oprogramowanie zarówno płatne jak i darmowe? Kaspersky raczej odpada. A jeśli można zapytać, to dlaczego musisz wybierać między tymi pięcioma? Wymagania firmy?


Mam poprostu jakieś większe zaufanie do tych firm. Smile
Odpowiedz
#9
Jeśli zależy na lekkości i jednocześnie dobrej ochronie daj szansę pakiecikowi Norton Internet Security.
Uzupełniony Sandboxie (nawet w wersji free) przy odrobinie zdrowego rozsądku zapewni więcej niż przyzwoity poziom zabezpieczenia.
Nie jestem szczególnym fanem Symanteca, ale przynajmniej u mnie, na netbooku okazał się najlżejszy z wielu programów, które testowałem i póki co bardzo dobrze się sprawuje (lżejszy od NIS''a dla mojego Samsunga był jedynie Webroot, ale to dość dyskusyjny soft Wink )
Jakby co, poniżej link do triala na 180-dni Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
@ Miquell
Sam chcialem skorzystac z tej promocji, ale link z 1 punktu niestety juz nie dziala Sad
Ale zgodze sie z poprzednikiem ze warto dac szanse NIS-owi Wink
ESET Smart Security
Odpowiedz
#11
Tak jak ktoś wyżej - Panda Cloud Pro. Na słabszą maszynkę jak ulał. Nortona z serii 2013 nie polecam, powoduje dużo problemów.

Nie wiem czemu nie ufasz oprogramowaniu Pandy. Dobry soft (wersje-nie-cloud troszę nadwrażliwe) któremu można zaufać.
Sam już 4 komputery powierzyłem w jego ręce, i jak narazie to 0 problemów.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#12
net9 napisał(a):Oprogramowanie może być zarówno płatne, jak i darmowe.

Z płatnych Eset Smart Security - lekki i po odpowiedniej konfiguracji skuteczny. Można go uzupełnić o Sandboxie.
Podaną wcześniej przeze mnie konfigurację Comodo FW bądź PrivateFirewall wraz z Avira Free także warto uzupełnić o Sandboxie.
A jeżeli stwierdzisz, że antywirus nie jest Tobie potrzebny, to śmiało wystarczy firewall z Sandboxie.
...
Odpowiedz
#13
damianfaktycznie, ale 4 dni temu jeszcze działał....Sad
U mnie Panda działała bardzo dobrze, na starszym co prawda, ale laptoku.
Na netbooku non stop 50 - 60 MB w stanie spoczynku (może wydawać się niewiele, ale przy 1 GB to jednak ma znaczenie) i nieładnie obchodziła się z prockiem (co chwila szarpnięcia rzędu 40-50% użycia) - dlatego wyleciała i dlatego na netbooka zdecydowanie jej nie polecam Wink
Odpowiedz
#14
Miał ktos tu może płatną wersję AVG?
Siedzę już którąś godzinę na niezabezpieczonym kompie:crazy:
Odpowiedz
#15
Owszem, AVG Internet Security Smile
Odpowiedz
#16
Miquell napisał(a):Owszem, AVG Internet Security Smile

A mógłbyś napisać o nim coś więcej? Miałem kiedyś jakąś starszą wersję ale zadowolenie z niego
było znikome <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#17
Przyzwoity soft, ale na starym laptopie mocno spowalniał mi start systemu, a na netbooku start i dodatkowo jeszcze uruchamianie aplikacji.
Więcej znajdziesz tutaj Wink :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i jego świeże wyniki Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gdybyś chciał klucz to pisz na pw, chyba mam nawet nieaktywowany
Odpowiedz
#18
Ja na twoim miejscu zdecydowałbym się na Pandę Cloud. AVG przy nim to kobyła. Na moim laptopie (wg. menedżera zadań) procesy Pandy zabierają.... 700kb Ramu.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#19
Wybrałem Pandę
Wielkie dzięki Wszystkim którzy dołączyli się do tematu i mi pomogli w wyborzeGrin
Odpowiedz
#20
Tak się zastanawiam czy można do NISa doinstalować PandaCloudPRO?
ESET Smart Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości