Nod32 jest the best!!!!!
#1
Tak jak w temacie.Jakie są wasze refleksje na jego temat???/
Ja sie na niego przesiadlem i jest zadowolony.
Nie zwalnia kompa wykrywa sporo wirusów i szybko skanuje strony.
Spoko ziom z niego.
Odpowiedz
#2
To jest tak: wykrył wirusa po Kasperskim, ale sam wpuścił wirusa, którego znalazł po nim F-Secure. Znalazł, ale nie umiał usunąć. Wgrałem więc NIS, ale ten niczego nie widzi. Zaraz go odinstaluję i zainstaluję Kasperskiego. Jeśli i oni niczego nie zobaczy, zrobię format.
Wnioski wyciągnij sam (jeśli w ogóle da się wyciągnąć wnioski) Grin

Nie pytajcie, co to za wirus, bo nie zapamiętałem i nie zapisałem. Może Kasperski znajdzie.
Odpowiedz
#3
Może jakiś nowy jest ,i szybko się rozprzestrzenia .
Teraz na trendach jest sizzor!!!!!
Odpowiedz
#4
Nikesz napisał(a):To jest tak: wykrył wirusa po Kasperskim, ale sam wpuścił wirusa, którego znalazł po nim F-Secure. Znalazł, ale nie umiał usunąć. Wgrałem więc NIS, ale ten niczego nie widzi. Zaraz go odinstaluję i zainstaluję Kasperskiego. Jeśli i oni niczego nie zobaczy, zrobię format.
Wnioski wyciągnij sam (jeśli w ogóle da się wyciągnąć wnioski) Grin

Nie pytajcie, co to za wirus, bo nie zapamiętałem i nie zapisałem. Może Kasperski znajdzie.


Spróbuj jeszcze avast! i aviry, może któryś z nich wyczyści infekcję ?

Co do avast! niektórzy piszą, że nie potrafi usuwać, a u mnie poradził sobie z usunięciem 3 infekcji Craze
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#5
Kaspersky już zaczął skanować. Ciekawe, czy coś znajdzie.

To na pewno jakiś nowy wirus - prawdopodobnie ze strony malwarebytes. Jeśli kaspersky nic nie znajdzie... Sad Chyba jeszcze raz wgram F-Secure i ewentualnie dopiero potem, gdy znów coś znajdzie i sobie ie poradzi, format. Albo jeszcze raz ESET. MOże on już będzie umial poradzić sobie z problemem?

Nie ma niezawodnych pakietów. Ostatnie dni mi to dobitnie uświadomiły. Szkoda, że kilka jednocześnie nie może działać Smile
Odpowiedz
#6
Nikesz napisał(a):Kaspersky już zaczął skanować. Ciekawe, czy coś znajdzie.

To na pewno jakiś nowy wirus - prawdopodobnie ze strony malwarebytes. Jeśli kaspersky nic nie znajdzie... Sad Chyba jeszcze raz wgram F-Secure i ewentualnie dopiero potem, gdy znów coś znajdzie i sobie ie poradzi, format. Albo jeszcze raz ESET. MOże on już będzie umial poradzić sobie z problemem?

Nie ma niezawodnych pakietów. Ostatnie dni mi to dobitnie uświadomiły. Szkoda, że kilka jednocześnie nie może działać Smile


I jak Nikesz ? - Kaspersky coś znalazł ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
the best ta na pewno nie ma najlepszego antywira, nod co najwyżej jest dobrym antywirusem
jak dla mnie osobiście bez rewelacji
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Już 81 proc. przeskanował, ale nic nie znalazł.
Odpowiedz
#9
Nikesz napisał(a):To jest tak: wykrył wirusa po Kasperskim, ale sam wpuścił wirusa, którego znalazł po nim F-Secure. Znalazł, ale nie umiał usunąć. Wgrałem więc NIS, ale ten niczego nie widzi. Zaraz go odinstaluję i zainstaluję Kasperskiego. Jeśli i oni niczego nie zobaczy, zrobię format.
Wnioski wyciągnij sam (jeśli w ogóle da się wyciągnąć wnioski) Grin

Nie pytajcie, co to za wirus, bo nie zapamiętałem i nie zapisałem. Może Kasperski znajdzie.


Nie spiesz się Nikesz z formatem. Przeskanuj MBAM i skanerem Outposta Firewalla. Ten drugi potrafi znaleźć i usunąć to z czym mają problemy AV.
Ostatecznie można jeszcze przeskanować Combofixem.

Każdy antywirus z górnej półki przepuści wirusa, którego znajdzie inny i odwrotnie. Dlatego bardzo ważnym uzupełnieniem ochrony jest skuteczny HIPS i firewall. Polecam Outposta (Host Protection i blokada włamań na maxa) lub OA.

NOD32 jest leciutki, bardzo szybki i posiada wysoką skuteczność przy minimalnej ilości fałszywek oraz ThreatSense. Do tego jeszcze bezproblemowa i leciutka aktualizacja. W połączeniu z bardzo dobrym firewallem z HIPS zapewnia znakomitą ochronę, bez mulenia i problemów z działaniem
Odpowiedz
#10
Nikesz pobierz norman malware cleaner on sobie poradzi.
Odpowiedz
#11
Nikesz a to na pewno jest wirus?, może fałszywka?
Odpowiedz
#12
No i Kaspersky niczego nie znalazł...
Dzięki za rady. Spróbuję jednak wgrać jeszcze raz F-Secure. I tak mam wolne popołudnie, więc nich sobie komp chodzi Smile
Odpowiedz
#13
Najlepiej zrobić logi w HT i Combo i wtedy Ci co się na tym znają osądzą co i jak, a tak swoją drogą to jak Twój system znosi tak częste zmiany AV?
Odpowiedz
#14
Mam czysty punkt przywracania systemu Smile A jak juz nie znosi, to formacik robię. Wszystko co ważne mam na dysku D.

Właśnie F-Secure się wgrywa, ale to woooooolny atywir, więc ze trzy godziny potrwa zanim się gra, zaktualizuje i ruszy do skanowania
Odpowiedz
#15
@Nikesz, on aż taki wolny ??
U mnie z aktualizacją i restartem był do pracy gotowy w 25 minut Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#16
Nikesz pamietaj ze sa wirusy (np. Virut), ktore po dostaniu sie do systemu infekuja wszystkie pliki wykonywalne .exe bez wzgledu na partycje/dysk - najgorsze jest to ze po zarazeniu takim czyms nie mozna wykonywac kopii zapasowej pozostalych dyskow, poniewaz wystarczy jeden zainfekowany plik .exe i zabawa zaczyna sie na nowo. W tym przypadku jedynym rozwiazaniem jest pernamentny format wszystkich dyskow/partycji (oczywiscie pliki != od .exe mozna przeniesc)... no ale to w przypadku Viruta Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Nod jest the best? Kiepski żart..
Też tak myślałem niedawno, a;e po ostatnich doświadczeniach tu na forum i na forum mbam nie mam już o nim zdania jako najantywirusa.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Creer napisał(a):Nikesz pamietaj ze sa wirusy (np. Virut), ktore po dostaniu sie do systemu infekuja wszystkie pliki wykonywalne .exe


To wiem. Odpowiadałem raczej na temat stanu kompa związanego z częstym odinstalowywaniem i zainstalowywaniem pakietów antywirusowych.

MateusXz: F-Secure IS 2009 instaluje sie dość szybko, ale potem długo pobiera pierwsze aktualizacje. U mnie ciągle je jeszcze pobiera. Trwa to tak długo jedynie za pierwszym razem, potem to błysk. Skanowanie potrafi trwać i ze trzy godziny Smile
Odpowiedz
#19
Pobierz ten skaner nie musisz instalowac wykryje syfy norman malware cleaner wiem co mowie.
Odpowiedz
#20
U mnie pobrał aktualizację w 10 minut :-)

_____
A co do NOD''a dla mnie cudem techniki to on nie jest :/ I mimo FORMAT nie skanował w locie plików rar i innych skompresowanych bez hasła.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości