Windows 10 - Temat główny
Można wpisać klucz 7 przy instalacji, albo pobrać obraz odpalić setupa i zrobić upgrade podobno to nadal działa i po wszystkim 10 się aktywuje.
Odpowiedz
Podziękowania
1) Tradycyjnie zawsze działa nawet na nielegalnym kluczu -,-
Zrób sobie kopie systemu jakiś softem
Pobierz obraz windowsa 10 i uruchom na włączonym Windowsie 7 powinien ci nad instalować zachowując bierzące ustawienia starych programów pewnie i tak połowa softu sie wsypie ale wyrobi ci nowy klucz oryginalny.(nie zapomnij sobie przepisać klucz)

Potem jak już będziesz miał wyrobiony klucz lepiej zrób format i zainstaluj w10 na czysto.

2)Na skróty po prostu sformatuj i zainstaluj w10 na starym kluczu do w7 Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Podziękowania
https://www.dobreprogramy.pl/Od-kwietnia...85882.html
Odpowiedz
Sie rozdrabniają i tak tego nikt nie będzie używał a sprzedawcy będą mieć kolejne problemy z lamentem klijentów
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zablokują możliwość uruchamiania aplikacji win32? I wszystkich z poza sklepu? Oni na serio chcą całkiem kontrolować ekosystem Windows? Wiem, że Windows nigdy nie był otwarto-źródłowym systemem FOSS, ale nie było problemów przynajmniej z tworzeniem aplikacji przez niezależne firmy i pewne modyfikacje przez stworzenie sterowników. Teraz wygląda jakby chcieli całkiem ten ekosystem wziąć w garść i sprawować pełną kontrolę.
Teraz jeszcze używam trochę Windowsa, ale trzeba będzie się całkiem odciąć od tego ekosystemu.
Odpowiedz
Bardzo odważny ruch z ich strony i trudnio powiedzieć, co chcą osiągnąć... Biznes może nadal korzystać z Windowsa - bo inne wsparcie itd. bo inna obsługa, inne licencjonowanie też. Ale użytkownicy domowi.. albo Microsoft wyszedł z założenia, że już nikomu nie jest potrzebna tona zewnętrznego softu win32 (bo w sumie nie jest, chyba, że coś na kompie tworzymy, a to jednak rzadsze niż częstsze), albo postanowił olać ten segment rynku z góry ciepłym moczem. Nie ogarniam ich działania, ale podoba mi się - jest szansa, że więcej osób spróbuje czegoś innego. A te, które zostaną z W10 w trybie z aplikacjami tylko ze sklepu, powinny być bezpieczniejsze.
Odpowiedz
Podziękowania
(04.02.2018, 23:07)lukasamd napisał(a): albo Microsoft wyszedł z założenia, że już nikomu nie jest potrzebna tona zewnętrznego softu win32 (bo w sumie nie jest, chyba, że coś na kompie tworzymy, a to jednak rzadsze niż częstsze)
Dwie podwersje Windows 10 miały w nazwie "Creators update". Sami sobie zaprzeczają.

(04.02.2018, 23:07)lukasamd napisał(a): albo postanowił olać ten segment rynku z góry ciepłym moczem.
To by było dziwne z ich strony - bo wielu inżynierów chcących korzystać z dopracowanego softu w zasadzie musi korzystać z Windowsa. Ani na macOS, ani na Gnu/Linuksa pewnej części programów CAD, CAM i innych po prostu nie ma. Nie mówię, że nic nie ma, ale do zawodowej pracy zwykle wymaga się, by było to, co najbardziej pasuje, bo inaczej można mieć problem, bo konkurencja nie stawia sobie ograniczeń w postaci nieużywania Windowsa i będzie miała szybciej jakiś produkt dla klienta.
Ze względu, że Ci ludzie pracują na Windowsie (w najgorszym razie są studentami i niedługo będą i ich pracodawca kupi licencje na oprogramowanie) to kasa od tej grupy użytkowników idzie do MS, a nie jest tracona przez piractwo Windowsa tak popularne wśród zwykłych użytkowników domowych... którym i tak starczy darmowy Gnu/Linux albo Android.

Jeśli te firmy będą musiały stworzyć instalki specjalnie nowe z wykorzystaniem UWP to równie dobrze mogą przesiąść się na tworzenie wersji dla macOS lub Gnu/Linux. A pracownicy z niewspieranymi wersjami będą sobie radzili przez używanie starych Windowsów w maszynach wirtualnych.
Odpowiedz
Ja tam się nie znam, ale zwykle jak to robię klientom:
Pendrive - instalacja na odpalonym Windowsie, potem tworzenie konta ms aby licencja się zapisała > format i czysty windows + podpięcie pod konto.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości