Norton Security
Używałem dość długo Nortona (2lata) i jak dobrze pamięta wszelkie aktualizacja oprócz tych co następują co roku( zmiana wersji) , wchodziły poprzez LiveUpdate .
Pewny jesteś, że ta aktualizacja wymaga oddzielnej instalacji ?
Odpowiedz
Więcej info tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dzięki za info Miquell , sprawa jasna.
Odpowiedz
po raz kolejny plus dla Norton-a za sposób i jakość komunikacji ze swoimi użytkownikami :-)
Odpowiedz
Nowa wersja 21.1.1.7 PL Wersja aktualizacyjna

Norton AntiVirus 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Norton Internet Security 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Norton 360 2014 21.1.1.7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Po aktualizacji, póki co, nie mam zastrzeżeń co do funkcjonowania nowej wersjiNortona (Win8.1, x64).
Odpowiedz
A ja mam takie pytanie. Czy NIS 2014 dalej usuwa sam wszystko co uzna za zagrożenie, czy daje możliwość wyboru użytkownikowi? Oraz jak wygląda sprawa z możliwością wykluczania plików i folderów?
Odpowiedz
Nadal usuwa, niby jest w ustawieniach Zapytaj mnie ale nie działa to tak jak w innych programach.
Co do wykluczeni to tu wszystko działa tak jak powinno.
Odpowiedz
McVein napisał(a):A ja mam takie pytanie. Czy NIS 2014 dalej usuwa sam wszystko co uzna za zagrożenie, czy daje możliwość wyboru użytkownikowi? Oraz jak wygląda sprawa z możliwością wykluczania plików i folderów?

Usuwa... - ale po usunięciu jeszcze w tym samy oknie masz opcję przywrócenia pliku oraz pytanie o dodanie pliku do wykluczeń. Działa bezproblemowo.
Odpowiedz
mikesu napisał(a):Usuwa... - ale po usunięciu jeszcze w tym samy oknie masz opcję przywrócenia pliku oraz pytanie o dodanie pliku do wykluczeń. Działa bezproblemowo.
+1 Beer
W pierwszej kolejności jest automatyczne działanie wobec wykrytego zagrożenia, chwilę później monit z możliwością podjęcia dalszych decyzji przez użytkownika.
Odpowiedz
Po dłuższej przygodzie z pakietem od Symanteca w aspektach funkcjonalnych mogę w zasadzie wypowiadać się o nim prawie w samych pozytywach.
Oczywiście to czysto subiektywna opinia, ale nie mam też większych, krytycznych uwag co do jego funkcjonowania.
To lekki soft, który nie uprzykrza życia użytkownikowi, z jednej strony może być niemalże całkowitym automatem, z drugiej zaś ma całkiem niezłe możliwości konfiguracyjne.
Nie zgadzam się z opiniami, że w przeciwieństwie do swoich odwiecznych konkurentów Norton spowalnia działanie sprzętu i systemu - z wnioski z moich doświadczeń są dokładnie odwrotne.
Z moich obserwacji wynika, że w kwestii szybkości działania i eksploatacji zasobów sprzętowych, w starciu z wygrywającymi ostatnie testy pakietami zabezpieczającymi Symantec wypada zdecydowanie najlepiej.
Największą funkcjonalną wadą Nortona wydaje mi się spora ilość wykonywanych zapisów, które zauważyłem w szczególności wyraźnie na systemach 64-bitowych.
Ilości danych, jakie te zapisy pochłaniają były u mnie niestety dość spore, choć pewnie część użytkowników nawet nie zwróci na nie większej uwagi.
Sądzę, że z jednej strony może wynikać to z faktu częstych aktualizacji w trybie "pulse", z drugiej może również z cyklicznych skanowań, przeprowadzanych w stanie bezczynności systemu.
Winowajcą jest ponoć włączona opcja Automatycznego Monitorowania Programów przez moduł Inteligentnej Zapory, chociaż u mnie jej dezaktywacja praktycznie nic nie zmieniła.
Support wie o problemie, był on również swego czasu dyskutowany na forum Symanteca, miejmy nadzieję, że poprawią to w kolejnych wydaniach.
Odpowiedz
Windows 7 Ultimate 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


500 MB zapisu w ciagu 10 godzin, czy to duzo, nie wiem, nie mam porownania.
Dodam, ze aktualizacje odpalam recznie raz dziennie przez live update, automatyczne wylaczone.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
grzechu1999 napisał(a):Windows 7 Ultimate 64 bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


500 MB zapisu, czy to duzo, nie wiem, nie mam porownania.

AVG Antivirus i IS też mają dużą ilość zapisanych danych. Od zawsze mnie to drażni, bo niby jakie dane zapisuje program zabezpieczający w tle? To jest dziwne tym bardziej, że Norton (AVG także) korzysta z chmury.
Może zapisuje na dysku tymczasowe dane pobrane z tejże chmury (dotyczące oczywiście zagrożeń)?. Pytanie tylko, w jakim celu miałby to robić, skoro ma stałe połączenie z chmurą?
...
Odpowiedz
Ostatnio się zreflektowałem - to nie musi oznaczać zapisów na dysk.
To są zapisy wejścia / wyjścia, można w to wliczyć też sieć (o ile tak to zlicza, ale głowy nie dam!).
Odpowiedz
@up
Też zaczynam się nad tym zastanawiać... Może to i sieć, bo u mnie w zapisach w bajtach potrafił machnąć po 5 godzinach pracy grubo ponad 1 GB...
Przy czym drastyczne skoki tych wartości miały miejsce głównie w stanie bezczynności systemu...
Może większą ilość zapisów generuje też uczestnictwo w Community Watch i zbieranie danych do raportów??
Przy najbliższej okazji spróbuję się przyjrzeć temu raz jeszcze.
Odpowiedz
Podczas bezczynności Norton defragmentacje dysk i może to dla tego.
Odpowiedz
No właśnie, może to ta "optymalizacja" robi swoje...
Odpowiedz
zord napisał(a):Podczas bezczynności Norton defragmentacje dysk

Defragmentuje? Czyli, że niszczy dyski SSD.
Eh... Bez komentarza.
...
Odpowiedz
Tak, on nie rozpoznaje ssd i trzeba to w nim ręcznie wyłączyć, bo w przeciwnym przypadku tylko niepotrzebnie ora komórki.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
preter napisał(a):Defragmentuje? Czyli, że niszczy dyski SSD.
Eh... Bez komentarza.
Tak to jest, gdy kompleksowy pakiet myśli za użytkownika Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości