Norton Security
preter napisał(a):
zord napisał(a):Podczas bezczynności Norton defragmentacje dysk

Defragmentuje? Czyli, że niszczy dyski SSD.
Eh... Bez komentarza.


Defragmentacja dysku w Win8 to zupełnie coś innego niż w Win7 i wcześniejszych. Dlatego też w Win8 i system i Norton defragmentuje dysk.

lukasamd napisał(a):Tak, on nie rozpoznaje ssd i trzeba to w nim ręcznie wyłączyć, bo w przeciwnym przypadku tylko niepotrzebnie ora komórki.
Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


Podobno jednak rozpoznaje dyski SSD.
Przypuszczam, że zaOptymalizator Insight nie kryje się tylko defragmentacja HDD. O ile dla Win7 defragmentacja jest wysoce nie wskazana to dla Win8 to zupełnie inne pojęcie.

Odsyłam do źródła:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jak najbardziej się zgadzam, wiem o tym doskonale bo sam mam SSD i czasem zapuszczam systemowego defragmentatora, aby zrobił TRIM (bo to własnie robi w Win8/8.1).
Problem w tym, że Norton nie używa TRIM, ale autentycznie defragmentuje tak jak mechanizm systemowy z Win7 czy inne tego typu aplikacje. Wiem, bo jeszcze niedawno miałem N360 na dysku i też złapałem go na tym, że po skanowaniu zająć się optymalizacją i zacząć mielić danymi. O ile więc system świetnie wykrywa i sobie radzi, o tyle soft już nie bardzo.
Efekt taki, że ja już za bardzo nie ufam "optymalizatorom". Jakoś 3-4 tygodnie nawet ccleanera nie używałem i system jak działał tak działa. Może za czasów win98, potem winXP było to potrzebne, ale już Vista czy Win7 raczej nie potrzebowały bawienia się w to.
Odpowiedz
Czyli co niszy dysk SSD czy nie bo sam posiadam SSD i windows 7 64bit a mam Notona Internet Security 2014 , nie chciałbym żebi mi rozwalił dysk. Jeśli ten pakiet tak mieli dyskiem to jaki pakiet zainstalować do ochrony który tak mocno nie mieli dysku SSD ?
Odpowiedz
Możesz zostawić nortona, po prostu wyłącz w nim opcję defragmentacji (o ile NIS to ma) czy optymalizację w czasie bezczynności.
Głowy nie dam jak się to w nim nazywa.
Odpowiedz
Mielenie dyskiem w większości pakietów jest praktycznie nieuniknione - są skanowania uruchamiane cyklicznie w tle, pojawiają się różne, mniej lub bardziej ukryte optymalizacje, nawet same sygnatury, jeśli miewają większe rozmiary i są pobierane z wysoką częstotliwością również potrafią dać się dyskowi we znaki.
Do rozwalenia przyzwoitej jakości dysku SSD tym sposobem droga jest jednak dość daleka, jeśli już to bardziej adekwatne jest tu określenie szybsze zużycie.
Z zasady mniej mielą dyskiem rozwiązania oparte w całości o chmurę, które nie pobierają sygnatur i nie wykonują tradycyjnych skanowań systemu.
Odpowiedz
Wszędzie na forach Nortona piszą i odnośniki są na oficjalne informację, że bez problemów można używać z dyskami SSD bo są one wykrywane przez oprogramowanie.
Odpowiedz
Ustawienia > Ogólne > Norton - zadania > Optymalizator czasu bezczynności

Cytat:Optymalizacja podczas bezczynności

Funkcja Optymalizacja podczas bezczynności umożliwia skonfigurowanie programu Norton Internet Security do defragmentowania w czasie bezczynności komputera woluminu rozruchowego lub dysku lokalnego zawierającego wolumin rozruchowy. Program Norton Internet Security automatycznie planuje optymalizację w czasie bezczynności po wykryciu instalacji aplikacji na komputerze. Gdy użytkownik zacznie znowu używać komputera, program Norton Internet Security zatrzymuje zadanie optymalizacji i zaczyna optymalizację podczas następnego okresu bezczynności komputera. W ten sposób wykonywane w tle zadanie optymalizacji nie obniża wydajności komputera.

Optymalizacja polega na ponownym ułożeniu fragmentów w sąsiadujące lub ciągłe klastry na dysku twardym. Zwiększa to wydajność komputera dzięki szybszemu odczytywaniu plików. Optymalizacja zwiększa użyteczne wolne miejsce na dysku, grupując często używane pliki i rzadko używane pliki. Konsoliduje również wolne miejsce, aby zapobiec fragmentacji nowo dodawanych plików.

Optymalizację można uruchomić ręcznie za pomocą opcji Optymalizuj w oknie Wydajność wyświetlanym po kliknięciu pozycji Wydajność w oknie głównym. Można również sprawdzić operacje optymalizacji w ciągu ostatnich trzech miesięcy na wykresie Zdarzenia w oknie Wydajność.


Tak z ciekawosci sprawdzilem jak duzo zapisuje aktualizacja przez live update. Przed aktualizacja Menedżer zadan pokazywal ok. 9 MB zapisow. Odpalilem Live Update i skoczylo do 450 MB w Menedżerze zadan. Pewnie dlatego ze raz dziennie recznie odpalam aktualizacje i sie troche nazbieralo przez 24h.

Wychodzi na to, ze zapisy to glownie aktualizacje.

Czyli jedyne co mozna zrobic pod SSD to wylaczyc Optymalizator czasu bezczynności, zeby sie nie odpalala defragmentacja w czasie bezczynnosci.
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
grzechu1999 napisał(a):Wychodzi na to, ze zapisy to glownie aktualizacje.
To oczywiste, ale poza nimi swoje dokładają jeszcze "optymalizacje" ibyć może rzeczywiście sieć.
Odpowiedz
Miquell napisał(a):
grzechu1999 napisał(a):Wychodzi na to, ze zapisy to glownie aktualizacje.
To oczywiste, ale poza nimi swoje dokładają jeszcze "optymalizacje" ibyć może rzeczywiście sieć.


Po 8h normalnego uzytkowania kompa, bez aktualizowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
Zainstalowałem sobie Nortona (180 dni według instrukcji z forum) i jak na razie całkiem dobrze sobie poczyna na win 8.1 x64. Myślę czy nie dołożyć do niego Keyscrambler oraz HitmanPro Alert czy może są zbędne?

Jednak po dodaniu Keyscramblera, Norton ładuje się u mnie podwójnie.
Odpowiedz
drwaski napisał(a):Jednak po dodaniu Keyscramblera, Norton ładuje się u mnie podwójnie.
Dlaczego podwójnie??
Pomimo całkiem niezłej ochrony, jaką zapewnia Norton, warto zastanowić się nad dodaniem softu na keyloggery, zwłaszcza w przypadku systemów 64-bitowych Wink
Odpowiedz
Jeśli są dwie ikony w trayu to wszystko gra, tak może być i to w niczym nie przeszkadza.
Odpowiedz
Zainstaluj ponownie Nortona i problem zniknie.
Odpowiedz
Dzięki, spróbuje bo Keyscrambler chyba nie był winien, choć jak wspomniał lukasamd, nie wpływa to znacząco na komfort użytkowania.
Odpowiedz
Nowy update - 21.2.0.38

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w tej chwili tylko wersja EN - co ciekawe to o cym rozmawailiśmy: - Fixed issue where high CPU and I/O usage during Idle
Odpowiedz
NIS wersja PL zaktualizował się do 21.2.0.38

Teraz okno logowania do sejfu tożsamości samo znika po zalogowaniu w poprzedniej wersji trzeba było zamknąć ręcznie.
Odpowiedz
Czasami ikona NIS-a w pasku zadań zmienia się na taką

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co to oznacza?
Odpowiedz
Głowy nie dam, ale to chyba dzieje się przy trybie dystretnym np. aplikacja / gra pełnoekranowa.
Hm.. tak, to na pewno to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Gdy włączony jest tryb dyskretny, ikona przybiera kształt sierpa.
Odpowiedz
No i teraz mam jasność.
Dzięki
Odpowiedz
Ja mam najnowszego NIS i też mam problem z podwójną ikoną i podwójnym procesem ! Z ikoną sobie poradziłem bo gdzieś na necie była instrukcjaco w rejestrze odznaczyć ale wkurza mnie to, że płacę a coś nie jest tak jak należy.Oficjalna pomoc nortona mi odpisała, że mam przeinstalować nortona i nie zmieniać ustawień co jest śmieszne SmileAle poza tym to chyb najlepszy program zabezpieczający jaki miałem w firmie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości