Norton Security
SONAR 2

Sonar gromadzi dane z całego komputera, aby podejmować precyzyjne decyzje, w zależności od potrzeby przełączając się między różnymi metodami ochrony. SONAR 2 wykrywa nieznane zagrożenia z wykorzystaniem wszystkich mechanizmów ochronnych, niezależnie czy chodzi o komunikację sieciową, aktywność programów w systemie, wykorzystanie internetowych danych o reputacji czy też o inne środki defensywne.

Z ciekawości przetestowałem skoro tak zachwalacie nowy moduł ochrony proaktywnej SONAR 2. Pobrałem dwie nowe próbki malware ( przypadkowe ) z forum MBAM, dokładnie z wczoraj. Wynik ? Sprawdźcie sami Grin
SONAR 2 miał być skuteczny, niestety okazał się być dziurawym sitem .Pierwsze dwa wirusy i SONAR leży . Moduł ustawiłem na poziom agresywny !
Mnie akurat nie przekonacie co do skuteczności tego modułu, po raz to kolejny udowodniłem sobie i wam, że to wszystko jest kłaków warte .

Próbka: ( w pliku couponprinter, zmienić na exe . )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak tam chłopaki wasz SONAR ? Smile
Odpowiedz
VenomX napisał(a):Tak jak już wcześniej pisałem, podniecacie się technologią, która jest bardzo nieskuteczna i mocno przereklamowana . Tak to jest jak się zbyt długo siedzi na forum...Grin
SONAR 2 miał być skuteczny, niestety okazał się być dziurawym sitem .Pierwsze dwa wirusy i SONAR leży .
Mnie akurat nie przekonacie co do skuteczności tego modułu, po raz to kolejny udowodniłem sobie i wam, że to wszystko jest kłaków warte .


venom a ja po raz kolejny ci mówię - jest to dodatkowa ochrona a nie osobny moduł - więc coś co ma wspomagać a nie zastąpić cały program - dlatego sygnatury są tak ważne ale proactiv na pewno nie raz uratował komuś tyłek i jest jak najbardziej potrzebny - powtórzę zdanie, na którego myśl chce mi się już rzygać bo wszędzie o tym się mówi - nie było i nie ma niczego co wykrywa w 100% - a tym bardziej nie będzie tego robił moduł, który ma wspomagaćsygnatury więc jaki jest sens testowania czegoś takiego osobno? chyba tylko aby pokazać, ze jednak nie jest całkowicie niepotrzebny i znacznie wspomaga AV - ale takie testy powinno przeprowadzać się na znacznejilości próbek a nie na pierwszych lepszych.


tak więc dodatkowe moduły typu proactiv i cloud są jak najbardziej mile widziane jako dodatkowa ochrona i nie mów mi, że są nic nie warte bo to nie ma nic wspólnego z prawdą.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
Niestety Venomie...Mój Przyjacielu...ewidentnie cierpisz na Odmienne stany świadomościTongue
Żyjesz w innym świecie...i najlepiej tam już pozostań...
Test na dwóch próbkach !!??? Chryste Panie...stań przed lustrem i popraw beret...

Na tym forum tylko sobie udowadniasz swoje fantasmagorie...nam jeszcze nigdy niczego nie udowodniłeś...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
@ Meir- W czym problem przyjacielu ? Pisaliście, że SONAR jest skuteczny i wykrywa na większości malware, widać wasz mit został obalony ! program poległ na dwóch próbkach, gdyby rzeczywiście ochrona była tak skuteczna jak o niej piszecie, zapewne sytuacja zmieniłaby się radykalnie .
Akurat mam to gdzieś, że są to dwie próbki, mnie kolego wystarczą te dwie aby stwierdzić czy dany moduł jest rzeczywiście skuteczny . Gdybyte dwa wirusy były w bazie sygnatur zapewne program od razu by wykrył zagrożenia i to potwierdza fakt, że antywirusy są skuteczne tylko i wyłącznie wtedy gdy mają w sobie daną sygnaturę .

Dziękuję i dobranoc .
Odpowiedz
Venomx daj na inny serwer to obadam, bo z tego nie moge sciagnac:/
Odpowiedz
też tego ściągnąć nie moge
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
VenomX napisał(a):Akurat mam to gdzieś, że są to dwie próbki, mnie kolego wystarczą te dwie aby stwierdzić czy dany moduł jest rzeczywiście skuteczny .


analogicznie - było w jakimś polskim filmie - "jak czegoś nie rozumiem to to jest głupie"
a dla mniej roztargnionych - czy pierwsze dwie, wątpliwej jakości strony skreślają książkę?
a dla głupich - nie oceniaj książki po okładce Tongue

śpij dobrze venom i nie chrap w nocy Grin
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
Venom...czy możemy zostać przy swoich opiniach ??? Również dziękujęSmile

A jak jesteś taki Kozak...to znajdź virka który złamie mój zestawikTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Podpowiem, że SONAR został przeze mnie ustawiony na poziom agresywny .
Odpowiedz
Norton nie wykrywa tych 0-day. A ten Hd codec.exe to na pewno wirus?
Odpowiedz
ten couponprinter.exe to nie virus

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
To nera. Mozliwe, ze to nie sa wirusyGrin
Odpowiedz
VenomX se w h leci
skan wszystkich plików utworzonych przez hd_codec.exe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


pamiętam jak kiedyś dał skana utorrenta niby że jakiś program fp wali i po haszu się okazało że to całkiem inny plik był
Odpowiedz
Nieźle, grunt to za wszelką cenę przekonać do swojej racji
trochę by było nieładnie z jego strony jakby tak próbował wtapiać
WIN11
Ventura
Odpowiedz
zord ty nie rozumiesz

VenomX napisał(a):wasz mit został obalony ! program poległ na dwóch próbkach, gdyby rzeczywiście ochrona była tak skuteczna jak o niej piszecie, zapewne sytuacja zmieniłaby się radykalnie


sonar poległ aż na dwóch próbkach! i to do tego nie będących wirusami - nie zmienisz zdania naszego mistrza - obalił mit i na tym koniec
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
Venom jesteś zwykłym OSZUSTEM i w drastyczny sposób łamiesz Regulamin naszego forumSad czyli :
"Zwracanie się do innych użytkowników w sposób nieetyczny"

Celowe wprowadzanie w błąd jest jak najbardziej nieetyczne...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
hd_codec.exe CLEAN


The file ''hd_codec.exe'' has been determined to be ''CLEAN''. Our analysts did not discover any malicious content.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Couponprinter.exe = czysty
Odpowiedz
Niestety tak to można nazwać, nie chciałem użyć tego słowa
WIN11
Ventura
Odpowiedz
meir, polak nie macie racji i postrzegacie sytuacje strasznie egoistycznie...

VenomX Inc. Enterprise - innowacyjna marka - poczekajcie jeszcze trochę a sami zobaczycie, że te 2 pliki to wirusy - oni mają wszędzie wpływy i jak coś ma być wirusem to będzie.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości