Norton Security
Ja se pobrałem instalator i się aktywował na moim kodzie licencyjnym bez żadnej łaski Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
ja instalowałem na wersji 2009 i aktywował się na kodzie z tej wersjiSmile
Odpowiedz
Co sądzicie o Norton Community Watch ??
Przeczytałem zasady i w sumie wynika z nich, że wszelakie dane zgromadzone na kompie mogą trafić do symanteca, łącznie z danymi osobowymi ....
Cytat:(.......)

1. pliki niewykonywalne i przenośne pliki wykonywalne, które zostaną zidentyfikowane jako destrukcyjne;
2. adresy URL witryn, które oprogramowanie marki Norton uzna za potencjalnie fałszywe;
3. adresy URL ostatniej witryny odwiedzonej przez użytkownika przed zainstalowaniem w komputerze zagrożenia bezpieczeństwa pobranego z Internetu;
4. procesy i aplikacje uruchomione w komputerze w różnych momentach, w tym w chwili napotkania potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa;
5. próbki danych przesłanych przez komputer w odpowiedzi na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa.
(.......)

Mimo to zebrane dane mogą zawierać następujące informacje:

* nazwę użytkownika, która nie powinna umożliwiać identyfikacji, jeśli wybrano alias pozwalający na ochronę tożsamości;
* informacje umożliwiające identyfikację, które potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa pobiera lub próbuje pobrać z komputera bez zgody użytkownika.

Może jeszcze podać im nr karty kredytowej, konta bankowego i hasła dostępu ??
Jakoś nie podoba mi się ta funkcja, co tracę nie włączając jej ??
pudło pod stołem: Avira IS i SpyShelter i MBAM
pudełko przenośne: AppGuard i MBAM
Odpowiedz
Właściwie to nic, po prostu nie wysyłasz plików do labów Symanteca.
Odpowiedz
W ostatnim punkcie chodzi chyba o poprawienie skuteczności ochrony tożsamości. Czyli jeśli jakiś wirus wykradnie tożsamość, Norton zbierze informacje o pliku, źródle oraz o sposobie wycieku danych (i te dane też, charakterystyczne dla zagrożenia).
Odpowiedz
niektóre rzeczy - ok rozumiem,
ale:
"przypadkowo" podbrane dane identyfikacyjne użytkownika ....
"procesy i aplikacje uruchomione w komputerze w różnych momentach" niekoniecznie gdy coś złego się dzieje .....
"próbki danych przesłanych przez komputer w odpowiedzi na potencjalne zagrożenie" jakich danych, gdzie przesłane ??

chyba zrezygnuje z tej części współpracy
pudło pod stołem: Avira IS i SpyShelter i MBAM
pudełko przenośne: AppGuard i MBAM
Odpowiedz
Analiza tego jak pracuje komputer, jakie ma aplikacje itp. można to użyć przy optymalizacjach.
Ja tam tam włączone - prywatność prywatnością, ale w paranoję też nie chcę popadać Grin
Odpowiedz
co do Nortona zainstalowałem sobie go na próbę
i wciągu kilku minut znalazłem trojana który instaluje się łamiąc zabezpieczenia NAV i NIS
trojan jest ciekawy bo podszywa się pod ie z nazwy i jest to instalkasieciowa - ma pewnie imitować instalację ie9
norton po ściągnięciu pliku oznajmił że to jest plik bezpieczny nawet technologia insight poniosła porażkę
a w rzeczywistośc jest ciekawy malware tu macie szczegóły

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


gdyby nie moje DWPF infekcja w kompie była by nie unikniona.Smile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Prześlij nam ten plik, pobawimy się.
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Prześlij nam ten plik, pobawimy się.


macie linka: [malware] keybizz.org/soft/new/ie.exe[/malware]
uwaga na ten plik!!!


// Zgodnie z regulaminem szkodliwe pliki ukrywamy pod tagiem [ malware ]
// Creer
WIN11
Ventura
Odpowiedz
F-Secure go nie wykrył, plik poszedł do analizy na:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(Zrób tag "MALWARE" do tego linku)
Odpowiedz
Avast też nie wykrywa. Poszło do labu
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
Raport Anubisa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
zainstalowałem nortona na wirtualu uruchomiłem ten plik i nic się nie stało jedynie ie się uruchomił po restarcie norton nadal normalnie działa
Odpowiedz
BPS go ładnie wykrył i znokautował Smile
Odpowiedz
Polak...faktycznie...bardzo niebezpieczny wirus Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Meir napisał(a):Polak...faktycznie...bardzo niebezpieczny wirus Tongue


bez komentarza
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Oczywiście...jak zawsze...kiedy nie masz argumentów...to walisz legendarny tekst :"bez komentarza"...nie było by mądrzej napisać : "pomyliłem się" ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Zord u mnie to samo, choć pewności nie mam, bo jakiś proces był (druga sprawa, że mógł być i przed uruchomieniem tego bo nieco softu instalowałem).
Na virustotal widać, że np bitdefender czy też kaspersky traktują jako malware.
Odpowiedz
polak900 napisał(a):
Meir napisał(a):Polak...faktycznie...bardzo niebezpieczny wirus Tongue


bez komentarza


pozdro i nie unoś się ta
gdyby inne av nie wykrywały tego jako malware to bym się pomylił
ale ok wojenki tutaj z nortonem nie toczymy tylko szukamy odp na testy av-test.org
pozdro

nie przejmuj się jestem obiektywny i jakbym znalazł coś na dw (a przecież znalazłem) to też bym to opisał i skrytykował
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości