Norton Security
Tak ale na x64 jest też wersja x86 IE Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Mam wrażenie, że od wersji 2012 jest też coś jeszcze - znacznie szybsze reakcje na wysyłane do analizy zagrożenia. Mam 3 paczki pobrane na dysk, Norton sporo zostawił, ale duuuużo wysłał do analizy. Co kilkadziesiąt minut jest komunikat, że coś usuwa. Według historii w większości wypadków nie są to żadne dokładnie oznaczone sygnatury, ale po prostu: Suspicious.Cloud . Wcześniej używając N360 a przez jakiś czas NIS 2011 nie spotkałem się z na tyle szybkimi reakcjami.

BTW. U mnie na IE x64 żaden dodatek Nortona nie jest dostępny, tylko na x86.
Odpowiedz
Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?
Odpowiedz
Nie? Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?
Raz na bacie 14 i ani razu na stabilnej.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?

U mnie 2 razy na stabilnej.
Odpowiedz
U mnie na stabilnej ani razu się to nie zdarzyło Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
No używam x64 ale jak pisał Eru , na tej wersji sa dwa IE9 i mówię właśnie o wersji x86 , że działały dodatki , potem zniknęły , mam wrażenie, że stało to się kiedy pierwszy raz zainstalowałem NIS 2012 OEM , i jak powróciłem do NIS 2011 nadal ich nie było.
Myślałem że jak wyjdzie finalna 2012 to coś się zmieni .
Na FF dodatki działają normalnie.
Napiszę może do supportu to coś doradzą Smile
Odpowiedz
ktostam napisał(a):
szulcu napisał(a):Czy Wam też dodatek Norton Confidential często wiesza Chrome albo całkiem się wykrzacza?

U mnie 2 razy na stabilnej.

Wykrzacza się na stabilnej wersji Chrome rzadko, a na kurniku cały czas.
Odpowiedz
Właśnie zauważyłem, że Norton po wróceniu do pracy na komputerze, dalej traktował to jako bezczynność, zablokowałem ekran i wznowiłem, i zaczął ponownie uważać jako obecność przy komputerze.
Odpowiedz
Wrócę jeszcze do wątku porażki NIS 2012 w teście Languy''a.
Na Norton Community jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, z której możemy się dowiedzieć, że Symantec już pracuje nad rozwiązaniem problemu.
Uaktualniony zostanie także Norton Power Eraser, dzięki czemu będzie on w stanie całkowicie usunąć rootkita z systemu.
Całość możemy więc podsumować cytatem z wypowiedzi innego członka Norton Community:
Cytat: Say whatever..The fact is that Norton failed and languy99 will be responsible for making NIS 2012 an even better product than it wasbefore his test.

Wink
Odpowiedz
Drugie dno tej sprawy (zajrzałem na ten temat na Norton Community) - Comodo na swojej stronie na Facebooku zalinkowało do tego filmu dajac wyraźnie znać o wyższości CIS nad Nortonem. Jak dla mnie zagrywka godna politowania... to użytkownicy oceniają aplikacje, a nie producentWall Oni nie mogą stwierdzić, że ich program jest idealny, zapewne są sytuacje, że SONAR coś wyłapie a CIS przepuścić pomimo kilku warstw.
Odpowiedz
Może test był "na zamówienie"?
Odpowiedz
Nie wiem, na Norton Community jest też retest tego samego zagrożenia:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton nie zostaje w nim ubity, sam za to ubija SONARem zagrożenie (choć chwilę mu to zajmuje).
Odpowiedz
jeżeli to ściema Comodo to bardzo chamska zagrywka, ale z drugiej strony retest jest po czasie kiedy już mogli naprawić swój program.
Obecnie nie dojdziemy co i jak.
Dla mnie to jest podejrzane z obu stron
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Zainstalowała się komuś już nowa wersja? Czy jednak symantec będzie lecieć w kulki i polscy użytkownicy będą dostawać aktualizacje z opóźnieniem.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
kochani, jaka zagrywka i test?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tutaj jest to samo.

Zresztą na facebooku ktoś umieścił test z pytaniem "Norton Anti Virus Review. (Did it Protect or Not?)"

Więc zostawione do oceny przez użytkoników. Znowu panikujecie? Smile

Co do wyższości CIS na Nortonem - w sprawie tego rootkita taka jest i nie widzę powodu, aby Comodo miało dokonać samobiczowania z powodu porażki NISa oraz wpłacić 1 mln $ na pomoc przy rozwiązaniu tego problemu Wink.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
U mnie nie, a jaka jest nowa wersja ?
Odpowiedz
facecik napisał(a):U mnie nie, a jaka jest nowa wersja ?

19.1.1.3 contains only minor changes. These changes are focused around our Online Platform and Norton Confidential/Norton Toolbar and include:
- Corrected an issue where Product Name/Version was not properly passed through when navigating online help.
- Correct an issue with "Failed to login to your Norton Account" may display erroneously.
- Improved Norton Toolbar/NCO Functionality with Google Chrome.
- Fixed Sync issues with Norton Management and the Norton Product.
- Corrected an issue where Identity Safe may force you to change your password after an elapsed period of time.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Jest już aktualizacja, wymusiłem ręcznie update i zaktualizowało do wersji jak wyżej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości