Ranking skuteczności antywirusów
#1
Ranking skuteczności w wykrywaniu nowych malwer aktualizowany co dziennie wyniki na podstawie wyników z serwisu virustotal

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
ciekawe, zaskoczony jestem ostatnim miejscem Noda i nisko stoi tez PandaSmile G date spodziewalbym sie wyzej tak samo Avasta w sumieSmile
Odpowiedz
#3
ojjjj NOD na szarym końcu Smile
Odpowiedz
#4
ale virustotal to nie jest zbyt zaufany skaner.Ile razy niby nie wykrywa a nam wykrywa
Odpowiedz
#5
W sumie masz racjeSmile codziennie sie o tym przekonujemy Grin
Odpowiedz
#6
Cóż Microsoft prowadzi, Avira wysoko a Nod leży, ciekawe nie powiem, tylko jak to ma się do rzeczywistości, bo skoro VT często się myli.

No ale tak czy inaczej wykrywalność nowych zagorzeń na poziomie 87% pokazuje, że sam AV niewiele może.
Odpowiedz
#7
Używam aviry i co tu chcieć więcej
tak na poważnie zaskakują miejsca niektórych av np noda
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Górna częśćtabeli też zaskakuje np. miejsce Authentiumw testach tego nie widzę tego antywira, DrWeb oraz sophos tez mnie zaskoczyły z grubsza.Smile
Odpowiedz
#9
Ranking o kant d..y rozbić. Ile razy spojrzę na VT to NOD wykrywa naprawdę sporo nowych zagrożeń. Na pewno więcej niż te programy, które go wyprzedzają. Taki Rising który jest wyżej niż NOD jest ślepy jak kret.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
LikwidatoR napisał(a):Górna częśćtabeli też zaskakuje np. miejsce Authentiumw testach tego nie widzę tego antywira, DrWeb oraz sophos tez mnie zaskoczyły z grubsza.Smile

używam właśnie sophos antywirus for mac, miałem wcześniej nortona ale obecnie mam najnowszy system i nie jest ten pakiet kompatybilny
i jestem zaskoczony wirusy windowsowe wykrywa pięknie
i do tego jest przynajmniej 2 razy lżejszy od Nortona
wiec, nie dziwie się że jest tak wysoko
mbm86 napisał(a):Ranking o kant d..y rozbić. Ile razy spojrzę na VT to NOD wykrywa naprawdę sporo nowych zagrożeń. Na pewno więcej niż te programy, które go wyprzedzają.


pewnie nie lubią noda
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#11
Oni te wyniki biorą z kosmosu chyba. Totalnie zakłamane i niewiarygodne. Tylko ktoś kto się nie interesuje tematyką może uwierzyć w taki ranking
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#12
Coś dziwny ten test. Nod dla mnie za nisko.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Hehe aż sam się uśmiałem, niedługo nowy test AV COMPARATIVES w tego typu testy nie wierzę, choć fakt jest faktem zdziwiłem się Tongue
Odpowiedz
#14
Ja też czekam na AV-C. Być może bedą niespodzianki.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
av c ma złą metodologie krzywdzącą niektóre produkty testują tam tylko heurystykę
Odpowiedz
#16
sygnatury tez testuja.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
zord napisał(a):av c ma złą metodologie krzywdzącą niektóre produkty testują tam tylko heurystykę


To zależy w którym teście, są testy za pomocą sygnatur, a inne testują tylko heurystykę.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#18
ich test podobny jest do tych naszych forumowych na paczuszkach czyli skanowanie tylko nie aktualizują programu przez jakiś czas i to cały test
tylko że od czasu ich pierwszego testu pojawiło i unowocześniono wiele technologii znacznie zwiększających wykrywalność np cloud computing i skany behawioralne nie bez znaczenia jest też częstotliwość aktualizacji i tego wszystkiego już nie testują
Odpowiedz
#19
zord napisał(a):ich test podobny jest do tych naszych forumowych na paczuszkach czyli skanowanie tylko nie aktualizują programu przez jakiś czas i to cały test
tylko że od czasu ich pierwszego testu pojawiło i unowocześniono wiele technologii znacznie zwiększających wykrywalność np cloud computing i skany behawioralne nie bez znaczenia jest też częstotliwość aktualizacji i tego wszystkiego już nie testują


No i tak właśnie powinno być. Testują wirusy które pojawiły się w okresie od - do, oczywiście programy wtedy są aktualne i ten który wykryje najwięcej wygrywa. Tak powinno właśnie być. Programy testowane są w nowych wersjach więc testowane są też nowe technologie. Oczywistym jest że jeśli program zostanie wydany na miesiąc przed publikacją testu to nie zostanie przetestowana jego najnowsza wersja, tylko poprzednia.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#20
test jest zły to tylko i wyłącznie test heurystyki niekoniecznie wykrywalności dajmy na to
program a wykrywa 8 z 10 virusów bazami i heurystyką
program b wykrywa 6 wirusów bazami i heurystyką 2 behawioralne
program c wykrywa 4 wirusów bazami i heurystyką 2 behawioralne i 2 bazami z chmury
który program wygrał według av c program a program c ma tylko 40% wykrywalności ale czy na pewno ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości