Zestaw na mojego laptopa (bez AV!)
#1
System operacyjny:
Windows 7 x32

Zastosowanie:
Komputer używany praktycznie do wszystkiego, od gier, poprzez robienie bankowości ONline itd.


Generalnie to zainstalowałem Spy Shelter Free + WinPatrol Free. To jest mój pierwszy zestaw bez AV, więc nie wiem do końca na czym polega ochrona takiego systemu tutaj. Generalnie ściągnąłem malware, zacząłem je odpalać. Czasami wyskoczyło okienko SS czy zezwolić, zablokować itd. sprawdzałem wtedy plik na VT i jeśli był wykrywany to blokowałem i było okej. Ale czasami uruchomiłem plik z paczki i niestety nic nie wyskoczyło a wirus przeszedł do systemu, dlaczego? Generalnie poradziłem sobie z usunięciem tego pliku (zabiłem proces przez WinPatrol a następnie usunąłem pliki przy następnym restarcie). No i w sumie, to była jednyna sytuacja w której wykorzystałem WinPatrol. Więc pytanie, po co on? Proszę o dokładny opis jak pracować na takim komputerze, ponieważ lekkość jest naprawdę mega i nie chciałbym wracać do żadnego AV. Ew. jakieś inne darmowe propozycje podobnych rozwiązań.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#2
Bez av to ja polowałbym na oa premium i dołożył dodatek TL od bitdefendera do przeglądarkę i hitman pro jako dodatek.Można dodać program do dający do powłoki wysyłanie / sprawdzanie na vt.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Miałem OA Premium, oddałem. Na moim laptopie nie działa zbyt fajnie. Aktualne rozwiązanie jest dużo lżejsze. Czy jest ono złe, że proponujesz OA Premium?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#4
OA był zainstalowany z innym programem zabezpieczającym? Jeśli tak to być może kolidował z nim i dlatego "nie działa zbyt fajnie". Powtarzam się, ale co tam:
W przypadku Online Armor zawsze warto dodać inne programy zabezpieczające do listy wykluczeń w OA i vice versa .
Odpowiedz
#5
Tak, był z Avastem. Czy OA jest lepszym wyborem niz SS Free i WinPatrol?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
Borzuck napisał(a):Miałem OA Premium, oddałem. Na moim laptopie nie działa zbyt fajnie. Aktualne rozwiązanie jest dużo lżejsze. Czy jest ono złe, że proponujesz OA Premium?
złe nie powiedziałbym ale oa dawał mi więcej możliwościsprawdzenia,konfiguracji itp niż spyshelter. I właśnie na takim zestawiejechałem przez jakiś czas. Teraz dodatkowo część plików jest sprawdzana w chmurzeoa pod kątem zagrożeń. Ciekawe jakby sprawdzało się połączenia spyshetltera z pf .

Borzuck napisał(a):Tak, był z Avastem. Czy OA jest lepszym wyborem niz SS Free i WinPatrol?
Dla mnie winpatrol nie jest jakąś wyrocznią i jak kiedyś porównywałem spysheltera z winpatrolem to ten drugi znacznie bardziej obciążał pci dlatego wyleciał.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Hmm, czyli lepiej według Was dwóch byłoby z samym OA Premium i nic więcej, tak?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
Borzuck napisał(a):Hmm, czyli lepiej według Was dwóch byłoby z samym OA Premium i nic więcej, tak?
+ dodatel tl do przeglądarek. A skanowanie o-d tylko od czasu do czasu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
A obciąża on mniej niż SS Free i WinPatrol? I czy jakieś ustawienia trzeba zmieniać? No i mimo wszystko jeśli ktoś zechciałby opisać SS Free + WinPatrol to byłbym wdzięczny. Wolałbym jednak zestaw darmowy.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#10
W kwestii bezpieczeństwa w OA można:
- włączyć wykrywanie ukrytych procesów
- ustawić rejestrowanie blokowanych pakietów
- włączyć automatyczne uruchamianie nieznanych programów w trybie run safer
W ostateczności:
- wyłączyć automatyczne konfigurowanie bezpiecznych aplikacji
- dodać blocklisty do OAWink
Odpowiedz
#11
Nie wiem, ogólnie OA mi coś mało podchodzi, może dlatego, że jest mega zaawansowany właśnie. Przy SS Free i WinPatrol nie czuję takiego "zagubienia". Tylko nie wiem czy będzie to skuteczny zestaw i na jakiej zasadzie on by dokładnie działał, fajnie jakby mi to ktoś wytłumaczył. OA Premium oddałem dziś bo mulił, teraz mi się przypomniało, że był instalowany wcześniej niż avast a i tak zabierał mi 35 sekund rozruchu a potem internet miałem wrażenie ciut zwolnił. Coś się nie lubi z moim laptopem i tyle. Więc jakby ktoś mógłby mi ocenić zestaw SS Free + Winpatrol Free + FF z wszystkimi blockerami itd. + TL do niego to byłbym wdzięczny.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#12
Jak wygląda zapotrzebowanie SSF na zasoby? Ja używam Mamutu który ma 2 procesy zabierające razem 6MB pamięci.

Co do dodatku TL też nie mam jakoś przekonania. U mnie dużo lepiej sprawuje się Ghostery
Odpowiedz
#13
SS zajmuje 15 mb, WinPatrol 1 mb. Do tego FF z TL, Ghostery, NoScript, AdBlock i według mnie jest OK. Do tego jakiś skaner na żądanie i powinno wystarczyć, prawda?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#14
Z dodatków do FF polecam jeszcze Browserprotect i Perspectives.
Co do TL to używałem go przez pewien czas razem z Ghostery i muszę powiedzieć że z tej dwójki to Ghostery blokuje więcej. Zawsze wyniki TL zawierały się w tych z Ghostery
Odpowiedz
#15
Do zestawu dorzucilbym ThreatFire, powinien mocno polepszyc ochrone. Mozesz takze sprobowac go ustawic na wyzszy poziom czulosci.
Odpowiedz
#16
Czy to nie będzie dublowaniem ochrony zapewnianej przez SSF??
Odpowiedz
#17
Nie powinno, ponieważ SS to antilogger, a TF to bloker behawioralny, z elementami AV ( heurystyka).
Odpowiedz
#18
PrivateFirewall + SpyShelter + Sandboxie = super lekki, nieskomplikowany i bezpieczny zestaw
...
Odpowiedz
#19
hmm... troszkę mnie zmyliła strona:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jako pierwszy punkt wspólny dla wszystkich wersji SS podany jest moduł HIPS. Jak to w końcu jest z tym SS?
Odpowiedz
#20
Akurat już zdecydowałem się na SS Free + WinPatrol Free. Przeglądarkę otwieram w trybie ograniczonym przez SS. Firewalla raczej dokładać nie będę, windows 7 ma całkiem dobrego. Myślałem o dodaniu ThreatFire, ale chyba zrezygnuję. Chce aby było lekko, a SS ma opcję skanu na VT otwieranego pliku, 2-3 sekundy i znam wynik. Więc po co?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości