SafeGroup

Pełna wersja: Jaki dysk SSD 2,5 cala wewnętrzny wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

andrzej76

Jak w temacie, jakich producentów dyski SSD są dobre i bezawaryjne , co możecie polecić z takich dysków. W przyszłym tygodniu chcę zakupić ów dysk, a nie mam rozeznania w tego typu twardzielach. Zapewne kilku z Was używa, to wie jak to się przedstawia.

Znalazłem takie, proszę o opinię, czy warte uwagi, do 64GB mi wystarczy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I co oznacza skrótMLCprzy nazwie dysku?
wrzucam dość fajny test dysków SSD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

może pomoże w wyborze.
Wszystko rozbija się o kontroler: intel, sandforce, marvell oraz oprogramowanie. Zbytnio się tym nie interesuje ale poczytaj sobie, który stwarza najmniej problemów.
W ogóle bym się nie zastanawiał tylko brał ten poniżej - niezawodny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja mam z kolei ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Działa bardzo przyjemnie, ale mam go krótko, więc się za bardzo nie chce wypowiadać.

Konto usunięte

Bierz Cruciala M4 - obecnie to najlepszy wybór.
Problemów taki jak w OCZtach nie ma, producent dba o klientów bo szybko wypuścił firmware naprawiające pewien problem na lapach (freez przy starcie, u mnie też miał miejsce), szybkie no i niezłe cenowo.
MLC - że są używane komórki tego typu. Mają one krótszą żywotność niż SLC, ale są znacznie tańsze (dyski SSD na SLC = nie dla śmiertelników).
Nie patrz się na informacje producenta co do transferów: to są czasami bajki. Np. dyski na kontrolerach SandForce mają problemy ze wszelkimi danymi skompresowanymi (w tym np. avi, pliki jpg, mp3 i inne typy kompresji), są też dosyć awaryjne co widać po licznych przypadkach Vertexów.

andrzej76

Dzięki Łukasz za info, rozumiem że Crucial M4 ma komórki SLC. Cenowo jest ok. Jeśli można wiedzieć, jakiego Ty używasz na dzień dzisiejszy? Wiem, że masz niemałe pojęcie o tych dyskach. Co sądzisz o Kingstonach, zerknij na ten z mojego spoilera, czy warty uwagi.

Cały czas kusi mnie ten, zerknijcie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tutaj specfikacja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie znam się na nich , ale myślę że jest dość ciekawy parametrami i cenowo.

Konto usunięte

andrzej76 napisał(a):rozumiem że Crucial M4 ma komórki SLC


Też ma MLC. Jak chcesz dysk z SLC to przygotuj te 5-6x większy budżet:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To nie jest tak, że MLC są złe - przy obecnych technologiach np. TRIM, mechanizmach garbage collection, rezerwowych obszarach spokojnie wystarczają do normalnego użytkowania przez kilka lat. SLC są pod rozwiązania serwerowe, gdzie nie tylko trzeba wydajności, ale i ciągłej bezawaryjnej pracy (np. bazy danych).

andrzej76 napisał(a):jakiego Ty używasz na dzień dzisiejszy?


Cruciala M4Grin Tyle że 128 GB.

andrzej76 napisał(a):Co sądzisz o Kingstonach


Miałem (128 GB SSD Value+), padł, więcej nie kupię dysku od tej firmy - tyle mogę powiedzieć o Kingstonie.

andrzej76

Ok., dzięki za info, chyba Crucial M4 zagości u mnie w laptopie.
Bierz albo Cruciala m4,albo samsunga 470 którego sam posiadam i polecam

andrzej76

tachion napisał(a):albo samsunga 470


Wiesz może dokładną nazwę swojego dysku,poczytałbym o nim.

edit: znalazłem Samsung 470 SSD 64GB.
dokładnie taki zwróć uwagę na serie bo w tym już jest zaktualizowane firmware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

andrzej76

Dzięki za info Tachion. Generalnie wychodzę z założenia że jaki bym nie kupił ( byle nie awaryjny) to tradycyjny HDD po prostu i tak wymięknie przy SSD nawet najsłabszym. Obecnie używam Samsung 500HM JJ SpinPoint MP4 7200 rpm w laptopie.
zgadza się najbardziej awaryjne to te na sandforce
Z zakupem może się wstrzymaj bo ceny dysków teraz skoczyły z powodu powodzi w Tajlandii Tongue

andrzej76

Eru napisał(a):ceny dysków teraz skoczyły z powodu powodzi w Tajlandii


Poważnie czy to żart, generalnie interesuje mnie dysk SSD 64GB do 450 złoty, więc nie są to kolosalne pieniądze.
Tak to żart:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mniejsza, że nawet w telewizji o tym było Tongue
Tyle, że to dotyczy HDD ... ceny SSD ani drgnęły...
W sumie coś w tym jest - lecz z 2 strony jest to też zastanawiające że SSD nie podrożały, chociaż pewnie też w Tajlandii były produkowane... Suspicious

Cytat: Paradoksalnie na całym zamieszaniu mogą zyskać producenci dysków SSD. Ich ceny są co prawda wysokie, ale przynajmniej nie zwariowały.


Fakt - jako, ze nie interesuje się dyskami SSD (ponieważ na razie nie zamierzam takowego kupować) nie zwróciłem na to uwagi Grin
Dla mnie to jest bardzo proste ...

Są 2 możliwości:

1. Dyski SSD nie były produkowane w Tajlandii
2. Podaż przekracza popyt w związku z czym są gigantyczne zapasy SSD.

andrzej76

Wybór będzie między Crucial M4 a Samsung 470, po przeczytaniu wielu opinii w necie - Crucial M4 najciekawszym.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18