Testy AV-Comparatives
To widocznie używasz za dużo metafor.
Odpowiedz
ŚWIEŻUTKI --> AV-ComparativesRetrospective / Proactive Test z maja 2011 Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
Avast! wyszedł z testu ? Suspicious
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Niektórzy się nie zgodzili bo nie odpowiadała im metodologia testów.
Odpowiedz
Symantec też się nie zgodził Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Hehe mam nadzieję że to tylko jednorazowy protest i nie zrezygnują całkiem z udziału w ich testach
F-Secure 7.None
Odpowiedz
wyniki wykrywania malware realtime nieco ponad 60% skuteczności dla najlepszego programu - tragediaWall
pewnie Symantec i avast mieliby lepsze wyniki Grin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Hm... Microsoft całkiem nieźle się prezentuje prawie na środku "tabeli". Taka trochę nowośćWink Pewnie gorzej by to wyglądało gdyby w teście brały udział wszystkieczołowe produkty w branży.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
polak900 napisał(a):wyniki wykrywania malware realtime nieco ponad 60% skuteczności dla najlepszego programu - tragediaWall
pewnie Symantec i avast mieliby lepsze wyniki Grin

Polak, a kiedy to w tesach AV-Comparatices Proactive Test wyniki to były lepsze niż w tym roku ?
Ja nie za bardzo sobie przypominam, parę razy Avira miała ponad 70% ale wtedy miała też dużo FP.Reszta zawsze oscylowała w granicach 60% max wykrywalności.
Odpowiedz
sorry ale czy to nie jest za mało
czujesz się bezpieczny przy takim wykrywaniu w real time, weź pod uwagę innych zielonych użytkowników, którzy instalują sobie powiedzmy taką GDATE
i myślą że jest ok, a tu tylko 61% skuteczności, dla mnie to jest niedopuszczalne, ale to dla mnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
polak900 napisał(a):sorry ale czy to nie jest za mało
..... weź pod uwagę innych zielonych użytkowników, którzy instalują sobie powiedzmy taką GDATE
i myślą że jest ok, a tu tylko 61% skuteczności, dla mnie to jest niedopuszczalne, ale to dla mnie

Polak, ale ja tu nie dyskutuje o skuteczności, czy jest wystarczająca czy nie, ale o tym że poziom proaktywnej ochrony w aktualnym teście jest podobny jaki był w ubiegłych latach.
A Ty płaczesz że tragedia.Jest jak było,czyli bez zmian .
I to się długo nie zmieni, bo zaawansowany user poradzi sobie nawet bez AV, a nowicjusz nie używa sandboxa czy HIPS-a , a sygnatury zawsze będą w tyle za nowościami.
Na razie nie wymyślili skutecznej proaktywnej ochrony dla kompletnego laika.
polak900 napisał(a):czujesz się bezpieczny przy takim wykrywaniu w real time,

Ja czuję się bardzo bezpieczny , nawet bez AV czy HIPSa, czy piaskownicy . A Ty nie ?
Odpowiedz
ty tak
ja też
poziom wykrywania jest na tym samym poziomie, ale to nie znaczy że nie może być większy
programy av i ich real time stoją w miejscu, to widać od kilku lat
dla mnie real time jest najważniejszy w av i powinien się szacować na poziomie 80 % dla najlepszego programu,
ale może dla ciebie jest ok
nie ma co nad tym deliberować bo sie nie zgodzimy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
No nie dogadamy, bo nie czytasz co ja piszę Smile
Ja twierdzę że testy proaktywne stoją w miejscu , na tym samym poziomie , i nie ma tragedii.
Ty stwierdziłeś że aktualny test wypadł tragicznie, a ja się z tym nie zgadzam , bo poziom jest co roku taki sam , na podobny poziomie.
Zgadzasz się ? Wink
Odpowiedz
polak900 czytałeś metodologie testu ?
programy były ostatni raz aktualizowane 22 lutego, od 23 lutego do 3 marca były zbierane próbki i potem testowali programy
w czasie testów nie było dostępu do internetu (między innymi symantec dla tego nie chciał brać udziału bo był by bez pomocy z chmurki)
Odpowiedz
przestańmy zord Symanteca w to mieszać
mnie interesuje tylko wynik końcowy, jest dla mnie marny, nie ma programu, który by się znaczniepoprawił. a parę obniżyło loty
nie mamy co dyskutować av jak dla mnie zawodzą
WIN11
Ventura
Odpowiedz
czyli według ciebie nieaktualizowane programy powinny mieć wynik 100%Cool
Odpowiedz
pisałem o 100% gdzie to napisałemGrin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Hmm, można powiedzieć, że to jest test świeżych próbek na nieuaktualnianym AV/IS i niewpiętym do neta przez dokładnie 9 dniWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Panowie nie czarujmy się i nie gorączkujmy - parę dni temu widziałem gdzieś raport (nie wiem czy nie Kasperskyego) analizujący ilość i rodzaj malware za cały ostatni kwartał czyli 4 m-ce 2011...rzut oka na wykres pokazywał, że ilość malware z tym okresie to niemal połowa całego malware wykrytego w ubiegłym roku. Przyrost jest zastraszający i żaden producent nie nadgoni z sygnaturami, bo to niemożliwe.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Po naszym forumowym skromnym labie już to widzę:

- za cały 2010 (12.2009-11.2010) rok było 10.4GB malware
- od 12.2010 do 05.2011 już jest prawie 10GB

A to są tylko te pozbierane malware ogólnie dostępne, bez wariantów, odmian, mutacji Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości