Microsoft SkyDrive aplikacja desktopowa.
#21
Oby tylko im do głowy nie przyszło zmianę darmowego miejsca z 25 gb na 7.

edit: chyba już pozostało tylko 7 gb

edit2 : może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć czy na nowych kontach jest możliwość korzystania z przestrzeni 25gb. Nie będę już robić kolejnego nowego konta...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#22
Zainstalowane, działa, szybkie test bo pobrał mi z konta jakieś stare obrazki. Będzie siedział u mnie grzecznie na dysku bo leciutki, a 25 GB robi swoje Smile
Windows 10 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#23
Mój up, jak dla mnie trochę dziwne to . Skydrive miał zawsze 25 gb, a teraz dodali fajna aplikację i zrobili 7? Jak oni chcą konkurować z googlem? Który pewnie wymyśli jakieś możliwości zwiększenia limitu danych z 5 gb i zje skydriva. Moim zdaniem te 25 gb danych to był kluczowy element.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#24
W jaki sposób wrzucić pliki np jpg na tego skydrive, bo jak próbuje inaczej niż przez folder utworzony przez program to dostaje taki komunikat
[Obrazek: qZGp0.jpg]
Odpowiedz
#25
facecik napisał(a):W jaki sposób wrzucić pliki np jpg na tego skydrive, bo jak próbuje inaczej niż przez folder utworzony przez program to dostaje taki komunikat
[Obrazek: qZGp0.jpg]


U mnie zarówno przez stronę jak i program leci bez problemu.

Gdzieś czytałem, że ludzie mieli trochę problemów ze SkyDrive na Operze więc to może być tego przyczyną.
Odpowiedz
#26
U mnie też nie można, wejdź w folder i przejedź wszystkie pliki. Tak jak pisze przez przeglądarkę folderów nie można.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#27
Okazuje się, że to problemem jest Opera , dziwna sprawa , dzięki Eryk za sugestię.
Swoją drogą, nie wiem jaki sens ma ten skydrive ,poza synchronizacją na wszystkich urządzenia które mają styczność z usługą .
Nie może to służyć jako dodatkowa pamięć,bo pliki muszą znajdować się fizycznie w systemie ,żeby były dostępne w skydrive.
Odpowiedz
#28
facecik napisał(a):Okazuje się, że to problemem jest Opera , dziwna sprawa , dzięki Eryk za sugestię.

M$ nie lubi Opery więc może coś na złość, wyjdzie 12 to pewnie to poprawią jak ludzie zgłoszą taki błąd - jak coś zapodaj raport do nich.
Windows 10 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
facecik napisał(a):Nie może to służyć jako dodatkowa pamięć,bo pliki muszą znajdować się fizycznie w systemie ,żeby były dostępne w skydrive.


Taka opcja była w LiveMesh z tego co kojarzę. Zaznaczało się czy pliki (konkretnie folder) mają być tu i tu czy zostawić folder tylko na dysku SkyDrive. Może jak zgłoszona zostanie duża ilośc sugestii dotyczącej tej opcji to coś takiego wprowadzą.

Brakuje mi jeszcze jednej opcji w SkyDrive. Gdy w np. Dropboxie usuniemy jakiś większy plik, który jest zsynchronizowany a potem wrzucimy go ponownie do folderu Dropbox to plik ten nie uploadował się od nowa ale był przywracany na serwerach Dropboxa z backupu. W SD niestety leci od nowa.

I jeszcze jedna informacja: 25 GB przestrzeni jest na zawsze. Ograniczona czasowo jest jedynie możliwość przejścia z 7GB na 25GB.Potwierdzone przez M$
Odpowiedz
#30
Fakt. Pewnie zrobili to patrząc na bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie jet korzystniejsze, Mimo że upierdliwe..
Odpowiedz
#31
Ja dalej będę używał Dropboxa . Do czasu aż pojawi się możliwość public linków z PPM Smile
Aż tak dużo nie trzymam więc mi wystarczy
Odpowiedz
#32
bardok206 napisał(a):edit2 : może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć czy na nowych kontach jest możliwość korzystania z przestrzeni 25gb. Nie będę już robić kolejnego nowego konta...


W nowych kontach jest już tylko 7 GB, możliwość 25 GB była (i chyba nadal jest) tylko dla osób, które miały konto już wcześniej i umieściły na SkyDrive jakieś pliki.
Ja sobie jeszcze wczoraj za free powiększyłem, teraz uploaduję pliki z Dropboxa.

bardok206 napisał(a):Jak oni chcą konkurować z googlem? Który pewnie wymyśli jakieś możliwości zwiększenia limitu danych z 5 gb i zje skydriva. Moim zdaniem te 25 gb danych to był kluczowy element.


Google na dzień dobry zaoferuje 5 GB, a więc jakby nie patrzeć, prawie 30% mniej niż MS. Czy będą jakieś "programy lojalnościowe" to też nie wiadomo, poczekajmy do premiery z takimi osądami. Czy 25 GB było każdemu potrzebne? Moim zdaniem, nie. MS na swoim blogu daje wyniki z badań z w których stwierdza, że grubo ponad 90% wystarcza max. 7 GB. Oczywiście można powiedzieć, że to ich badania i są do bani, no ale czy ktoś naprawdę użyje aż tyle miejsca? No właśnie, nielicznie. Cieszy to, że MS nie zapomniał o "starych userach" Smile

Zresztą już pisałem wcześniej - opłata za dodatkowe 20 GB to zaledwie 34zł na rok czy 85zł za 50 GB.
Naprawdę atrakcyjna cena biorąc pod uwagę konkurencję:
Dropbox: 99$ za 50 GB na rok
Ubuntu One: 29,99$ za 20 GB na rok
SugarSync: 49,99$ za 30 GB na rok
Odpowiedz
#33
lukas ale apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Ceny są naprawdę ok. Zobaczymy co wymyśli google.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#34
Zgadzam się, apetyt rośnie Smile
Mnie na razie wystarczy w zupełności te 25 GB. Jak zacznie brakować, to dokupię kolejne 20 GB, a to wykorzystać to już naprawdę będzie trudno.
Rozwiązanie ekstremalne: kupić 100 GB. Miałbym wtedy łącznie 125 GB, więcej niż na dysku w kompie... można by cały dysk backupować!
Tylko jak to zrobić z uploadem ~68 kb/sLol
Odpowiedz
#35
No właśniedopóki w Polsce nie będzie w standardzie szybkich łącz 9upload) to te wszystkie usługi nie będą aż tak popularne.No ale za kilka lat myślę że to będzie niezły rynek. ilość i koszt przetrzymywania danych, wygoda,bezpieczeństwo i prywatność. Ciekawe kto spełni jako pierwszy wszystkie te warunki. Może jakiś polski gracz wyłoni się na scenie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#36
Szkoda również, że nie można dodawać innych folderów, które znajdują się poza folderem usługi, np. na innej partycji. Niestety, ale łącza symboliczne nie dają rady tak jak w przypadku Dropboksa.
Odpowiedz
#37
Można dodawać za pomocą bibliotek.
Odpowiedz
#38
Jestem użytkownikiem Windows Live dosyć długo i mam niestety 7GB. Jak rozszerzyć do 25 GB? I czemu nie można dodawać dużych plików? Bym sobie backup systemu zrobił...
Odpowiedz
#39
Max rozmiar pliku to 300mb. Możliwość rozszerzenia do 25 GB mają tylko "weterani" Tongue
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#40
To bardzo niedobrze. Ale weterani to znaczy? Trzeba mieć konto czy korzystać z jakiegoś driva od Microsoftu?
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości