SafeGroup

Pełna wersja: Webroot SecureAnywhere
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Zgadza się. Ktoś kto chce poszukać na pewno znajdzie stosowne materiały. Natomiast zdecydowana większość nie zada sobie trudu aby dokopać się do tych informacji. My chcemy w przyszłości udostępnić jak największą ilość tego typu materiałów w języku polskim.

ktośtam

Jednak brak polskiej wersji językowej może nieco hamować ekspansję na rynek polski.
Producenci zdążyli już przyzwyczaić polskich użytkowników do tego, że oferują im rozwiązania w ich rodzimym języku.
Kolejna sprawa, to ceny, które mogą być zwyczajnie zaporowe dla Polaków. $40 za produkt pozbawiony polskiej lokalizacji, działający na dziwnych i może nie do końca zrozumiałych zasadach, to może być bariera nie do przejścia.
Nie zrozum mnie źle, bo życzę jak najlepiej i bardzo chciałbym, żeby Webroot wyparł z rynku "tradycyjne" AV i IS ale patrzę realnie na sytuację użytkowników domowych.
Inna sprawa do firmy - tu jest pole do popisu i można zapomnieć o barierach, o których mówiłem w przypadku klientów indywidualnych, trzeba będzie tylko przekonać prezesów i szefów działów IT do SAAS Wink
Poruszyłeś tutaj kilka istotnych dla nas kwestii. Po pierwsze to polska wersja - problem który nasz channel manager w Webroocie określił jako "chicken and egg situation"Smile Z jednej strony zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna dla użytkownika jest polska wersja. Z drugiej jest zbyt wcześnie na to aby taką inwestycję podjąć na rynku wschodzącym. Niemniej jednak spolszczenie produktu jest jednym z naszych najwyższych priorytetów na najbliższą przyszłość. Sprawa druga czyli ceny - nie da się ukryć, że usługi SaaS są droższe niż tradycyjne rozwiązania choćby z racji tego jak kosztowne jest utrzymanie całej infrastruktury chmury. Musimy pamiętać, że nie jest to tradycyjne rozwiązanie do którego vendor dorzuca tylko aktualizacje sygnatur i na tym jego rola w zasadzie się kończy. WSA jest "de facto" usługą co oznacza, że wykupując ją przenosimy 90% "obowiązków" na dostawcę. Z każdym użytkownikiem rośnie chmura oraz jej potencjał no i niestety koszty jej utrzymania. Faktycznie stajemy tutaj w obliczu swoistego impasu bo rozwiązanie jest drogie na tle innych antywirusów. Będziemy się natomiast starać dostosować politykę cenową do realiów polskiego rynku. Webroot nigdy nie będzie rozwiązaniem tanim natomiast chcielibyśmy aby nie był poza zasięgiem przeciętnego użytkownika. Co do rynku biznesowego to faktycznie jest to osobny temat i muszę powiedzieć, że odzew jest jak najbardziej pozytywny. Są oczywiście pewne obawy przed "pójściem w chmurę" natomiast prognozy są jak najbardziej obiecujące. Wystarczy z resztą zerknąć na raporty Gartnera według których udział usług SaaS w rynku notuje nawet 47% wzrost w skali roku. Webroot już dawno zauważył, że przejście bezpieczeństwa IT do chmury to tylko kwestia czasu. Dlatego też już teraz może pochwalić się najprężniej rozwijającą się strukturą cloud na rynku. Produkty, które dopiero teraz zaczynają stosować rozwiązania oparte na chmurze osiągną ten poziom najwcześniej za kilka lat.

ktośtam

A planujecie umożliwić płatności PayPal przy zakupie przez Waszą stronę?
Pytam, bo walczę o to z Webroot od pewnego czasu i o ile uruchomili PayPal, to ja przebywając w Holandii nie mam możliwości dokonania zakupu na oficjalnej stronie producenta, na której często są promocje (był np. AV za $9,99). Znaczy się mogę kupić ale podając fałszywe dane adresowe Wink
Osobiście zainwestowałbym w dobrą kurę, która zacznie nosić złote jaja. Bez polskiej wersji produkt nie ma szans stać się bardziej popularnym w Polsce. Trzeba przedstawić rozwiązania stosowane przez Webroot w sposób zrozumiały dla zwykłego użytkownika. Nie tylko spolszczyć produkt, ale dodać instrukcję, poradnik po polsku. Bez nakładu środków finansowych nie da się obecnie zrobić dobrego biznesu.
Albo wierzę w sukces poparty biznes planem i inwestuję, albo liczę na to, że jakoś to będzie - tanio po kosztach. Ta druga strategia rzadko się sprawdza.

Inaczej program będzie nadal ceniony tylko przez zorientowanych w temacie użytkowników specjalistycznych serwisów - jak tutaj. Powodzenia! Smile
:ktośtam Opcja Pay Pal nie jest dostępna z racji tego, że umowa zabrania nam sprzedaży poza granicami Polski. Obsługujemy przelewy z rodzimych banków za pomocą

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
:Adi Cherryson Co do nakładów finansowych w produkt to zapewniam, że jako dystrybucja w pełni się z tym liczymy. O ile pojawienie się materiałów w języku polskim to tylko kwestia czasu to samo spolszczenie produktu nie zależy już bezpośrednio od nas.
Dziękujemy za wsparcie. Ambasadorów marki nigdy za dużoSmile

ktośtam

Webroot SecureAnywhere 8.0.2.145

Changelog:
Cytat:
Improved
Compatibility with F5 VPN
Application performance on XenApp servers
Handling of proxy configuration
Compatibility with DiskDirector
Malware cleanup of registry threats
System Analyzer malware detection
Support for virtual machines and cloned environments
Fixed
Removing some detected components of malware on reboot
Updating protection statistic values on XP in SME
Network-level compatibility on terminal servers
Compatibility with Kaseya Agent Internet Access Protection Extension
Triggering of multiple scheduled scans
Browser compatibility with Sandbox 4.1 beta
Instability in certain SME environments
Added
Automatic proxy detection for SME


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Proszę o informację czy rozwiązanie jakie proponuje Webroot tj. ochrona w chmurze sprawdzi się w przypadku korzystania mobilnego internetu gdzie jak wiadomo występują limity danych w ramach abonamentu. Chodzi mi przede wszystkim czy działający program wymaga przesyłania dużych ilości danych oraz czy nie będzie on o wiele mniej skuteczny od standardowych rozwiązań w momencie braku podłączenia do sieci.
Witam
Średnio jedna stacja z zainstalowanym oprogramowaniem Webroot SecureAnywhere generuje 650kb ruchu dziennie. Zazwyczaj jest to jednak mniej - około 250kb. Program nie wysyła danych tylko metadane takie jak np. suma kontrolna MD5.
W przypadku braku połączenia z internetem poziom ochrony nie spada z racji tego, że stosowana jest lokalna heurystyka oraz monitorowanie wszystkich nieznanych plików. Problem pojawia się dopiero w przypadku bardzo długiego braku dostępu do internetu - powyżej 2 tygodni.
A czy oprócz MD5 jest również wysyłana informacja o rozmiarze pliku?

Monitorowanie nieznanych plików. Czyli rozumiem, że tych których nie posiada program w bazie czystych plików danego systemu?
wrpolska.pl dzięki za odpowiedź. Nie przewiduję, żeby przerwa w dostępie do sieci wynosiła więcej niż dwa, trzy dni więc nie powinno być problemu.
ELWIS1, dodatkowe informacje takie jak rozmiar pliku mogą być dołączane jeśli to jest konieczne. Co do drugiego pytania: Tak, jeśli do tej pory jakiś plik nie pojawił się na maszynie a pojawi się w trybie offline Webroot nie będzie w stanie go zweryfikować w chmurze wiec będzie go monitorował. Oczywiście nawet w trybie offline Webroot ma dostęp do swojej lokalnej "minibazy" dzięki czemu wiele plików będzie w stanie zweryfikować nawet bez połączenia z chmurą.


Dodano: 22 maja 2013, 11:11

Polecamy oficjalny kanał polskiej dystrybucji na Youtube:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Będą się tam pojawiać między innymi materiały instruktażowe w języku polskim.
Macie błąd na stronie:

W sklepie na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest napisane, że IS+ ma usługę anonimowości i niszczarkę danych oraz 25GB backup''u co jest nie prawdą, bo takie coś ma tylko edycja Complete wg tej rozpiski

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam
Dziękujemy za informację. Zgłoszone do webmasteraSmile
Webroot SecureAnywhere 8.0.2.155
Cytat: Improved
Performance when installed alongside Citrix environments

Added
Central management for controlling System Cleaner settings and controls in the online management console
Heuristics to detect a new AutoCAD virus

Fixed
Compatibility issues with proxy settings during and after installation.
Incompatibility with ESET’s self-protection on Windows 8
Processing detection configuration option when program launches
EICAR is now submitted as an executable file to be displayed within the console
Webroot SecureAnywhere 8.0.2.167

Changelog (31.07.2013):
Cytat: Fixed
Potentially dropping the first keystroke on localized platforms.
A crash when prompting for an email address on installation on localized OSs.
Compatibility with Google Chrome’s nacl64.exe.
General RealTime Shield functionality
Compatibility with the new version of ExploitShield, now part of MalwareBytes.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Źródło: webroot.com
Mam pytanko - od dłuższego już czasu używam programu Webroot SecureAnywhere w najnowszej wersji w 180 dniowej wersji testowej. Jestem bardzo zadowolony z tego programu szczególnie pod względem wykorzystania zasobów systemowych. Smile Nie mniej jednak mam z nim jeden problem. Mianowicie, kiedy włączam i zaczynam normalnie korzystać z komputera, czyli przeglądać (np. oglądać stream na Twitch.tv) i ewentualnie ściągać coś zInternetu, odbierać pocztą czy ewentualnie w coś grać czy to w grę przeglądarkową czy zwykłą, np. Diablo 3 wszystko jest ok, ale po kilku godzinach ten stan się zmienia. Kiedy, np. włączę jakiś film na Youtube (nie ma znaczenia w jakiej jakości) lub stream na twitchu czy zagram sobie w The Settlers Online, to obydwie strony strasznie mulą (nie ma znaczenia czy działają jednocześnie czy osobno). Wystarczy, że wyłączę Webroota i wszystko jak za zaciśnięciem magicznego przycisku wraca do normy. Restart programu rozwiązuje te dolegliwości na okres godziny lub dwóch i znów się pojawia. Na początku podczas moich testów myślałem, że winowajcą jest Web Threat Shield , gdyż restart tej osłony pomagał, a nawet jej całkowite wyłączenie rozwiązywało problem. Mimo wszystko problem wracał. Kontaktowałem się w tej sprawie z Pomocą Techniczną Webroota, ale niestety nie udało Nam się znaleźć rozwiązania. Czy komuś jeszcze przytrafiają się takie rzeczy, a może muszę inaczej skonfigurować program (obecnie działam na ustawieniach domyślnych/fabrycznych)? Bardzo proszę o pomoc.
Prawdopodobnie program po godzinie korzysta "bardziej" z chmury :/
U mnie była podobna sytuacja (mulenie po dłuższym czasie posiedzenia przy komputerze), ale jako, że WSA działał obok NIS - nie jest to miarodajne. Faktycznie filmiki się cięły itp., wyłączenie WSA od razu eliminowało te problemy. Może to kwestia tego trialu? Aha, nie aktualizował mi się do 8.0.2.167 , tylko maksymalnie 8.0.2.155. Dziwne. Ściągnij może normalnie (trial 14 dni) np. z DP i zobacz co się dzieje. Sam Webroot powinien śmigać jak szatan.

ktośtam

Patrick Bateman napisał(a):Ściągnij może normalnie (trial 14 dni) np. z DP

Po co z DP? Tu masz link do instalki z serwera Webroot:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37